جزئیات بررسی لایحه بودجه1401، روستا ها در اولویت توسعه اینترنت هستند

به گزارش وبلاگ لین هوان، سخنگوی دولت در تشریح جزئیات بررسی لایحه بودجه 1401 گفت: بنابر مصوبه هئیت دولت در راستای توسعه اینترنت همگانی و دسترسی آحاد مردم و برخی منطقه ها دورافتاده، مقرر شد روستا ها در اولویت قرار بگیرند.

جزئیات بررسی لایحه بودجه1401، روستا ها در اولویت توسعه اینترنت هستند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ لین هوان به نقل از صدا و سیما، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت به تشریح جزئیاتی از لایحه بودجه سال 1401 پرداخت و گفت: در جلسه دولت، هفت هزار میلیارد تومان برای تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی پیش بینی شد که نهایی شدن آن در گرو مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: در ادامه بررسی جزئیات بودجه و بحث و بررسی پیرامون بند ها و تبصره های مختلف بودجه، در 2 نوبت جلسه هیئت دولت با حضور رئیس جمهور و همه اعضای کابینه تشکیل شد. بحث ها و بند های مختلفی مورد بررسی قرار گرفت و بخشی از موضوعات به تصویب رسید، بخشی از موضوعات هم برای بررسی بیشتر به کارگروه هایی واگذار شد.

سخنگوی دولت شرح داد: از مسائلی که بنا شد در کارگروهی بررسی و تصمیم گیری شود، بحث اختلافی است که از سالیان گذشته پیرامون حق تبلیغات محیطی در مسابقات، به ویژه مسابقات فوتبال بین فدراسیون فوتبال و صداوسیما و حالا وزارت ورزش و جوانان وجود داشته است.

بهادری جهرمی اظهار کرد: مقرر شد کارگروهی یا کمیته ای متشکل از همین سه حوزه تشکیل و پیشنهاد مشترکی را برای تصمیم گیری نهایی در این خصوص تقدیم هیئت دولت شود.

وی گفت: یکی دیگر از مصوبات هیئت دولت درخصوص بودجه 1401 که بنابر پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی تصویب شد، تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی است که دولت تصمیم گیری کرد در صورت تصویب نهایی مجلس، هفت هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای تقویت این صندوق در زمینه جبران خسارت هایی که به کشاورزان وارد می شود، به ویژه به واسطه این بحران آبی که در کشور شاهدش هستیم، پیش بینی شود تا گوشه هایی از این خسارت ها را در حد توان جبران کند.

سخنگوی دولت گفت: یکی دیگر از مصوبات هیئت دولت در راستای توسعه اینترنت همگانی و دسترسی آحاد مردم کشور و برخی از روستا ها و منطقه ها حاشیه ای و دورافتاده بود که زیرساخت ها و تاسیسات برقی لازم را به منظور توسعه شبکه اینترنت نداشتند، بنا شد که در توسعه نیروگاه های برقی به ویژه نیروگاه های تجدیدپذیر مثل حوزه های خورشیدی و بادی، این قبیل روستا ها در اولویت اول قرار گیرند تا زیرساخت لازم برای توسعه اینترنت برای مردم این منطقه ها فراهم شود.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه یکی از برنامه ها و مصوبه های بسیار خوب دولت موضوع تقویت نقش مردم در اداره کشور به ویژه حوزه های اقتصادی بود، گفت: مقرر شد دستگاه های اجرایی در زمینه عملیاتی شدن پروژه های نیمه تمام یا جاری هم در سطح ملی و هم در سطح استانی، با بخش خصوصی مشارکت هایی را تعریف و طراحی کنند و به نوعی بخش خصوصی را در اداره این امور، تکمیل آن ها و همکاری با دولت فعال کنند و همه این موارد در صورت تصویب نهایی از سوی مجلس شورای اسلامی قابل اجرا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیات بررسی لایحه بودجه1401، روستا ها در اولویت توسعه اینترنت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بررسی لایحه بودجه1401، روستا ها در اولویت توسعه اینترنت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید