مسافران نوروزی در به در در پی بلیت!

به گزارش وبلاگ لین هوان، خبرنگاران: کمبود بلیت ها از یک ماه گذشته دیده شده و روز به روز این کمبودها بیشتر از قبل به چشم می خورد.

مسافران نوروزی در به در در پی بلیت!

مهر نوشت:بلیت برای سفرهای نوروزی به شدت کم است و مسافران برای تهیه بلیت سردرگم هستند. وزیر راه و شهرسازی از همان ابتدایی که بحث کمبودهای بلیت نوروزی مطرح شد صحبت هایی در مورد افزایش 15 درصدی ناوگان های حمل و نقل انجام داد؛ اما با توجه به اینکه روزهای پایانی سال را سپری می کنیم شاهد کمبود بلیت در تمام بخش های حمل و نقل عمومی هستیم.

مسافران در صورت پیدا نکردن بلیت اتوبوس به فهرست انتظار مراجعه نمایند

در حوزه حمل ونقل جاده ای داریوش باقر جوان می گوید: اکنون برای تمامی مسیرها، بلیت اتوبوس وجود دارد و مسافران هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری می توانند بلیت تهیه نمایند.

به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری، در صورتی که مسافری نتوانست بلیت پیدا نمایند، می تواند با مراجعه به بخش رزرواسیون در فهرست انتظار برای تهیه بلیت قرار بگیرد و در صورت تکمیل شدن ظرفیت اقدام به انجام سفر و یا سرویس فوق العاده نمایند.

وی ادامه می دهد: به هیچ عنوان عدم فروش بلیت به وسیله رانندگان یا شرکت های حمل ونقل مسافری را تأیید نمی کنم و اکنون تمامی تشکل ها و بخش های صنفی برای خدمات دهی به مسافران نوروزی اعلام آمادگی نموده اند.

باقر جوان اظهار می نماید: در صورتی که شرکت های حمل ونقلی یا رانندگان برای تهیه لوازم یدکی یا سوخت مشکل دارند با اعلام احتیاج خود می توانند آنها را اعلام نمایند.

مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری تاکید می نماید: در حال حاضر 8 هزار دستگاه اتوبوس با میانه ظرفیت 32 نفر و 24 هزار دستگاه مینی بوس با ظرفیت 17 نفر و 33 هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی با ظرفیت سه نفر برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان می نماید: با توجه به تشدید تحریم ها، سال جاری نسبت به سال گذشته تعداد ناوگان حمل و نقل با کاهش روبرو شده است.

کمبود بلیت قطار به دلیل تقاضای بالا در این بخش است

همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد کمبود بلیت فقط مختص ناوگان اتوبوس رانی نیست بلکه در حوزه ریلی نیز این موضوع به چشم می خورد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از 500 ناوگان حمل و نقل ریلی باری تاکید نمود که با محدودیت ناوگان حمل و نقل مسافری به دلیل فرسودگی ناوگان روبرو هستیم.

مهرداد بذرپاش تاکید نمود: دولت قبل به جای تعمیر ناوگان های فرسوده آنها را از دور خارج نموده است و این کمبودهای امروز را رقم زده و دولت سیزدهم کوشش دارد تا ناوگان های فرسوده را تعمیر و حتی ناوگان های نو مسافری را به این بخش ریلی اضافه کند تا دیگر شرمسار مردم در بخش کمبودهای مسافری نباشیم و مسائل حمل و نقل ریلی مسافری نیز رفع گردد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیشترین اندازه تقاضای سفر به مشهد مقدس است، گفت: به شرکت راه آهن ابلاغ کردیم که ظرفیت حمل و نقل ریلی مسافری مشهد 15 درصد افزایش یابد.

بذرپاش با تاکید بر اینکه کسی بلیت ها را نگه نمی دارد، گفت: این بلیت ها برای عرضه و فروش به مسافران است و به مردم قول می دهیم در حد توان خود بلیت ها را آماده کنیم ولی دلیل اینکه بعضی نتوانسته اند بلیت قطار تهیه نمایند به دلیل تقاضای بسیار زیاد سفر با قطار است.

قیمت بلیت هواپیما کنترل شده است

یکی دیگر از مسائل مسافران نوروزی موضوع کمبود بلیت در بخش حمل و نقل هوایی است در همین رابطه جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفته است: قیمت بلیت هواپیما کنترل شده و در چارچوب دامنه نرخ مصوب فروخته می گردد.

این مقام مسئول تاکید نمود عامل گرانفروشی ایرلاین ها نیستند و بازیگران و نرم افزارهای موبایلی دلیل گرانفروشی بلیت هواپیما هستند.

وی بیان کرد: شرکت های هواپیمایی از تمامی ظرفیت های خود برای جابه جایی مسافران استفاده می نمایند و هیچ افزایش قیمتی وجود ندارد و این سخن که پروازهای داخلی کاهش یافته و شرکت ها به پروازهای خارجی روی آورده اند را به صورت کامل تکذیب می کنم چرا که مجوز در بخش هوایی به 650 مورد رسیده است.

این روزها نه تنها در بخش اتوبوس بلکه بخش ریلی و هواپیمایی هم کمبود بلیت دیده می گردد و شرایط نابسامانی دارد چرا که در همه سایت های فروش بلیت حتی یک بلیت هم موجود نیست باید دید تقاضا زیاد است یا اینکه کمبود بهانه ای برای گرانی قیمت ناوگان های حمل و نقل خواهد بود.

منبع: توریسم آنلاین

به "مسافران نوروزی در به در در پی بلیت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران نوروزی در به در در پی بلیت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید