9 نکته ای که قبل از انجام اکستنشن مو باید به آن ها توجه کنید

به گزارش وبلاگ لین هوان، تا به حال به این موضوع فکر نموده اید که برخی افراد چگونه موهای بلند و زیبایی دارند؟ یا تا به حال پیش آمده است که کسی را با موهای کوتاه ببینید و در عرض یک روز موهایش بلند شده باشد؟ اگر دنبال نماینده اخبار مد و زیبایی باشید، به احتمال زیاد با اکستنشن کردن مو آشنا هستید. اکستنشن ها می توانند به سرعت به حجم و بلندی موهای شما اضافه نمایند و مدل موهایتان را تغییر بدهند. علاوه بر افراد عادی، اگر کمی روی سلبریتی ها نیز تمرکز کنید، متوجه می شوید که بسیاری از آن ها اکستنشن مو انجام داده اند، اما این کار را آن قدر طبیعی انجام می دهند که شاید حتی به ذهنتان هم نرسد که موی خودشان نباشد. اگر تصمیم دارید که اکستنشن مو انجام دهید، نکاتی وجود دارد که قبل از انجام آن باید بدانید. در ادامه این مقاله با مجله خبرنگاران همراه باشید تا این نکات را آنالیز کنیم.

9 نکته ای که قبل از انجام اکستنشن مو باید به آن ها توجه کنید
  • 12 روش آسان برای تحریک موهای سر و رشد بیشتر آن ها

تاریخچه اکستنشن مو

اگر بخواهیم به طور خیلی عمیق به موضوع نگاه کنیم، باید بگوییم که ریشه اکستنشن مو به 3400 سال قبل از میلاد مسیح در مصر باستان برمی گردد! شما باید از کلئوپاترا برای پیشگام شدن در این راه تشکر کنید. باستان شناسانی که روی بقایای اجساد زنان در آن دوره تحقیق نموده اند، متوجه شدند که پشم گوسفندان با دقت بسیار زیادی به موهای خانم ها وصل شده بود. برای مصریان باستان، ظاهر افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود، زیرا نشان دهنده موقعیت اجتماعی افراد در جامعه بود. آن ها موهای ضخیم و پرپشت را ایدئال می دانستند؛ بنابراین از اکستنشن مو برای بهتر کردن ظاهر افراد و از کلاه گیس ها برای مهمانی ها و ضیافت های رسمی استفاده می کردند. در آن موقع کلاه گیس ها، از موی انسان، الیاف گیاهی و یا پشم گوسفندان ساخته می شد و به موی افراد بافته و یا به وسیله موم زنبور به آن ها وصل می شد.

اکستنشن مو در اروپا و آمریکا در قرن 18 توسعه پیدا کرد. در آن موقع زنان از کلاه گیس های پودری سفید رنگ که Perukes نامیده می شد، استفاده می کردند. این کلاه گیس ها علاوه بر موی انسان، از موی اسب، گوسفند و بز نیز ساخته می شدند. بعد از مرگ پادشاه لویی چهاردهم، مردم از روی عادت، همچنان از کلاه گیس ها استفاده می کردند و از آن جایی که قیمت آن ها کاهش یافته بود، مردم موهای سر خود را به علت وجود شپش می تراشیدند و از کلاه گیس ها به عنوان جایگزین برای موهایشان استفاده می کردند.

در دهه 19 و 20، با توجه به پیشرفت مد، زنان برای امتحان کردن مدل موهای مختلف، از اکستنشن مو استفاده می کردند. به این ترتیب استفاده از کلاه گیس و اکستنشن مو به تدریج توسعه پیدا کرد و محبوب شد. امروزه نیز با توجه به پیشرفت صنعت مد و زیبایی، تکنیک های بسیار زیادی برای اکستنشن مو وجود دارد و شما با انجام آن ها می توانید به مدل موی مورد علاقه خود دست یابید.

موی طبیعی یا مصنوعی؟

اکستنشن مو دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد؛ آن ها از موی طبیعی ساخته می شوند. این موها به نوعی هستند که کوتیکول آن ها کاملا سالم بوده و هیچ گره خوردگی ندارند بنابراین در تمام مدتی که روی سرتان هستند صاف و ابریشمی باقی می مانند. موهایی که مصنوعی هستند، از الیاف مصنوعی و مختلف ساخته می شوند. این الیاف معمولا الیاف پلاستیکی و ظریفی هستند که به تقلید از موی واقعی انسان ساخته می شوند.

  • هم موهای طبیعی و هم موهای مصنوعی در رنگ ها، مدل ها و اشکال مختلفی وجود دارند. تفاوت اصلی بین این دو مدل در کیفیت آن هاست. موهای مصنوعی خشک و سفت تر هستند و احساس طبیعی بودن به شما نمی دهند.
  • با موهای طبیعی می توانید درست مانند موهای خودتان رفتار کنید؛ آن ها را رنگ کنید، صاف یا فر کنید و… اما از آن جایی که بیشتر رنگ موها دارای اندازهی سفید نماینده و آمونیاک هستند، موهای مصنوعی را نمی توانید رنگ کنید. بعلاوه استفاده از سشوار، صاف نماینده، فر نماینده و حتی نور مستقیم آفتاب می تواند به موهای مصنوعی آسیب برساند. بنابراین نگهداری از آن ها بسیار سخت خواهد بود.
  • موهای مصنوعی نسبت به موی طبیعی مقرون به صرفه تر هستند؛ اما در عوض ماندگاری بسیار کمی دارند و نهایتا تا چند ماه می توانید آن ها را نگه دارید؛ اما موهای طبیعی با مراقبت درست، تا یک سال هم دوام می آورند.

انواع مختلف استفاده از اکستنشن مو

اکستنشن مو گیره ای

این مدل از اکستنشن ها، دارای گیره ای در ابتدای رشته های مو هستند. این گیره ها به راحتی باز و بسته می شوند و شما می توانید آن ها را مانند یک گیره و بدون هیچ یاریی به موهایتان وصل کنید. این مدل از اکستنشن ها ساده ترین و سریع ترین هستند و بعلاوه کمترین آسیب را به موهای شما می زنند؛ زیرا احتیاج به هیچ گونه فشار، حرارت یا مواد شیمیایی برای وصل شدن به موهایتان ندارند. ماندگاری این مدل اکستنشن ها به این بستگی دارد که چگونه از آن ها مراقبت می کنید؛ اگر به طور مناسب از آن ها مراقبت کنید، اکستنشن های گیره ای از 3 الی 6 ماه تا یک سال هم ماندگاری خواهند داشت.

اکستنشن مو چسب دار

در این مدل از اکستنشن ها، رشته های مو از قبل به وسیله چسب به هم متصل شده اند و سپس به موهای شما چسبانده می شوند. معمولا آرایشگرها برای استفاده از این نوع اکستنشن مو، آن ها را با ریشه موی شما هماهنگ می نمایند و سپس به وسیله دستگاه حرارتی و چسب مخصوص، آن ها را به موهای شما می چسانند. چسباندن این مدل اکستنشن ها نسبت به اکستنشن های گیره ای، به زمان بیشتری احتیاج دارند و بعلاوه به علت استفاده از چسب و دستگاه حرارتی، ممکن است به موی شما آسیب بیشتری برسد.

اگر از اکستنشن موی چسب دار استفاده می کنید، باید دقت کنید که از شامپو و نرم نماینده درستی بهره ببرید تا باعث شل شدن چسب اکستنشن ها نگردد؛ معمولا پیشنهاد می گردد که از محصولاتی که ملایم هستند و چربی کمتری دارند استفاده گردد. ماندگاری این مدل از اکستنشن ها بین 4 تا 8 هفته است و بعد از آن شما احتیاج به ترمیم دارید؛ البته اندازه ماندگاری آن ها به رشد مو و نحوه نگهداری شما از موهایتان نیز بستگی دارد.

اکستنشن مو دوختنی

این اکستنشن ها دارای سوراخ های ریزی در ابتدای شاخه های مو هستند. برای استفاده از این مدل اکستنشن ها، ابتدای باید آن ها را به موهای خود بافته و سپس به وسیله یک نخ و سوزن، تارهای مو را به سوراخ های اکستنشن ها بدوزید. این فرایند بسیار زمان بر است و برای انجام آن باید حوصله زیادی داشته باشید. اکستنشن های دوختنی احساس سنگینی بر روی کف سر ایجاد می نمایند و ممکن است کمی باعث کشیده شدن موها شوند، به همین علت معمولا برای افرادی استفاده می شوند که موهای ضخیم تری دارند.

این مدل از اکستنشن ها محبوبیت بالایی دارند؛ زیرا کاملا به موهای شما دوخته می شوند و ماندگاری زیادی دارند و بعلاوه ظاهر طبیعی تری هم دارند. اگر از اکستنشن های موی دوختنی استفاده می کنید، بهتر است که حداقل هفته ای یک بار از مرطوب نماینده برای پوست سر و لبه موها بهره ببرید.

  • 5 مدل موی فوق العاده برای آرایش موهای کم پشت و نازک

اکستنشن مو Microlink

در این مدل از اکستنشن، تارهای کوچک مو به قسمت های کوچک موی طبیعی به وسیله مهره ای با روکش سیلیکونی وصل می گردد و سپس با استفاده از ابزاری مخصوص، این مهره ها روی مو محکم می شوند و در جای خود می مانند. در این روش از حرارت یا چسب استفاده نمی گردد اما اگر اکستنشن های میکرو لینک به درستی وصل نشوند، ممکن است بیش از حد سفت شوند و باعث کشش و فشار در ریشه مو شوند و در نهایت باعث آسیب رساندن به موها شوند. این مدل از اکستنشن ها معمولا تا 4 ماه ماندگاری دارند.

کلاه گیس

کلاه گیس ها مدل ها و انواع متفاوتی دارند و به روش های مختلفی و به صورت موضعی قابل استفاده هستند. همان طور که می دانید کلاه گیس ها تمام کف سر را پوشش می دهند و در صورت وجود مشکلاتی مانند طاسی یا ریزش موی شدید می توانند حتی جایگزینی برای موهای شما باشند. شست وشوی کلاه گیس ها ممکن است کمی سخت باشد و بسته به طبیعی یا مصنوعی بودن آن نگهداری از آن می تواند برای شما چالش برانگیز باشد. اگر کلاه گیس شما ساخته شده از موهای طبیعی باشد، با مراقبت درست تا یک سال یا بیشتر هم ماندگاری خواهد داشت.

نکاتی که قبل از انجام اکستنشن مو باید به آن ها توجه کنید

1. انواع مختلفی از اکستنشن مو وجود دارد. اگر در خصوص موهای خود حساس هستید، بهتر است از اکستنشن های گیره ای بهره ببرید. این مدل اکستنشن ها به سرعت بلندی و حجم موهای شما را افزایش می دهند و کمترین آسیب را به موهایتان می زنند. بعلاوه به راحتی قابل جدا شدن هستند و شما بعد از استفاده از آن ها می توانید تصمیم بگیرید که حجم مو و مدل دلخواهتان دقیقا چگونه است.

2. نتیجه کار بستگی به قیمتی که پرداخت می کنید دارد. نکته ای که باید بدانید این است که اکستنشن های خوب و باکیفیت، مقرون به صرفه نیستند. بعلاوه بعد از نصب موها، مراقبت از آن ها نیز اهمیت زیادی دارد و با مشاوره آرایشگر خود باید حتما از محصولات مراقبتی مناسب بهره ببرید تا اکستنشن های شما ماندگاری داشته باشند.

3. اکستنشن های مو احتیاجمند مراقبت و توجه زیادی هستند. اگر از اکستنشن های چسبی یا دوختنی استفاده می کنید، باید وقت بیشتری برای شستن، خشک کردن و حالت دادن به آن ها بگذارید. بهتر است که هرگز اکستنشن ها را خیس رها نکنید؛ زیرا به مرور ممکن است شل و یا باعث ایجاد چسبندگی شوند؛ در نتیجه ماندگاری آن ها کم خواهد شد.

4. از مزایای استفاده از اکستنشن های موی طبیعی و هم رنگ با موهای خودتان این است که این موها کاملا با موی سر شما ترکیب می شوند و اصلا غیرطبیعی به نظر نخواهند رسید.

5. اکستنشن های مو فقط برای بلند کردن موها نیستند؛ بیشتر خانم ها برای حجم دادن به موهایشان از اکستنشن های مو استفاده می نمایند. همان طور که می دانید، هرچه قدر موهای شما پرتر و سالم تر به نظر برسند، چهره شما زیباتر و جوان تر دیده خواهد شد.

6. برای داشتن اکستنشن های مو لازم نیست ساعات بسیار طولانی را در آرایشگاه صرف کنید. در سال های اخیر به علت افزایش محبوبیت اکستنشن های مو، پیشرفت هایی نیز به وجود آمده است که باعث سریع تر و آسان تر شدن فرایند انجام این کار می گردد. البته زمان لازم برای انجام اکستنشن مو بستگی به مدل و روشی که انتخاب می کنید هم دارد.

7. اکستنشن های مو باید راحت باشند. بدون شک بعد از انجام اکستنشن مو، موهای بیشتری را روی سر خود حس خواهید کرد اما این موضوع نباید باعث گردد که هیچ گونه خارش، درد یا ناراحتی را تجربه کنید. اگر اکستنشن های شما راحت نبودند، حتما به آرایشگر خود مراجعه کنید و آن ها را عوض کنید.

8. اکستنشن های خوب و باکیفیت به موهای طبیعی خودتان آسیب نمی رسانند. اگر یک فرد حرفه ای این کار را برایتان انجام دهد و شما مراقبت های لازم را از آن ها بکنید، اکستنشن ها هرگز به موهای شما آسیب نمی رسانند. در واقع وظیفه اصلی اکستنشن های مو محافظت از موهای طبیعی شما و یاری به بهبود و رشد آن هاست.

9. همان طور که انتظار می رود، شستن و مراقبت از موهایی که متعلق به سر شما نیست، احتیاجمند محصولات مراقبتی متفاوتی است. شما برای مراقبت از اکستنشن ها به یک مرطوب نماینده مناسب، برس مخصوص برای شانه کردن و یک شامپو و نرم نماینده مخصوص احتیاج دارید.

حرف آخر

داشتن موهای زیبا تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی شما می گذارد. اگر دوست دارید تغییری در خود ایجاد کنید یا موهای نازک و کم پشتی دارید یا علاقه دارید که مدل موهای مختلف را امتحان کنید، اکستنشن مو یک گزینه عالی برای شما خواهد بود. برای نتیجه بهتر، حتما قبل از انجام آن با یک آرایشگر حرفه ای مشورت کنید و کاملا درباره نحوه نگهداری و نکات آن تحقیق کنید.

منابع: Luxyhair, Harpersbazaar, lsalon

منبع: دیجی استایل

به "9 نکته ای که قبل از انجام اکستنشن مو باید به آن ها توجه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته ای که قبل از انجام اکستنشن مو باید به آن ها توجه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید