وداع با یارانه نقدی؟

به گزارش وبلاگ لین هوان، وزیر اقتصاد اظهار داشت: پس از تصمیم نهایی ستاد مالی دولت، شیوه پرداخت کالابرگ و نحوه دریافت آن را اعلام خواهیم کرد.

وداع با یارانه نقدی؟

به گزارش ایلنا، وزیر اقتصاد اعلام نمود: پس از تصمیم نهایی ستاد مالی دولت، شیوه پرداخت کالابرگ و نحوه دریافت آن را اعلام خواهیم کرد.

با وجود گذشت حدود 3 ماه از جراحی مالی دولت و حذف ارز ترجیحی، دولت یارانه مرداد را هم به صورت نقدی پرداخت خواهد نمود؛ این را می گردد از اظهارات اخیر وزیر اقتصاد برداشت کرد. احسان خاندوزی گفته ارائه کالابرگ منوط به این است که گزارش استقرار زیرساخت های فنی خدمت رییس جمهور ارائه گردد.

این در شرایطی است که مردم معتقدند که پرداخت یارانه نقدی بهتر از توزیع کالابرگ است، چون به خانوار ها امکان می دهد که خودشان درباره نحوه هزینه کرد یارانه خود تصمیم گیری نمایند؛ نه آنکه دولت تعیین کند که یارانه آن ها صرف چه کالایی گردد.

با این حال، خاندوزی در شرح طرح کالابرگ الکترونیکی عنوان نموده؛ این گزارش قرار است تا آخر مرداد به وسیله دوستان ارائه گردد و امیدواریم اوایل شهریور ماه بعد از ارائه گزارش، تصمیم نهایی در مورد جزییات تغییر شیوه پرداخت یارانه ها صورت گیرد.

وزیر اقتصاد متذکر شده؛ پس از تصمیم نهایی ستاد مالی دولت، شیوه پرداخت کالابرگ و نحوه دریافت آن را اعلام خواهیم کرد.

خاندوزی در پاسخ به این سوال که آیا مردم می پذیرند بعد از چندین سال دریافت یارانه، به صورت نقدی کالابرگ دریافت نمایند، عنوان نموده؛ با توجه به این که پرداخت یارانه ها حکم قانون بودجه سال 1401 است و دولت به جهت اینکه می خواست حتما حمایت اولیه صورت بگیرد، در ماه های گذشته کوشش کرد پرداخت یارانه داشته باشیم؛ تا زمانی که زیرساخت ارائه کالابرگ آماده گردد.

منبع: فرارو

به "وداع با یارانه نقدی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وداع با یارانه نقدی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید