فراخوان مشمولان متولد سال 1383 برای خدمت سربازی

به گزارش وبلاگ لین هوان، سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال های 1355 تا 1383 می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی شرایط خدمتی خود را مشخص تکلیف نمایند.

فراخوان مشمولان متولد سال 1383 برای خدمت سربازی

به گزارش ایسنا، افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل نموده یا فارغ التحصیل شده اند، با ورود به سن مشمولیت (18 سال تمام)، 6 ماه مهلت دارند تا شرایط خدمتی خود را معین نمایند.

دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی معین شده مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

بعلاوه متعهدین خدمت در نیرو های مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد به هر علت، شرایط ادامه خدمت را ندارند از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت 6 ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر پلیس+10 برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام نمایند.

مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت پس از انقضاء مدت اعتبار آن می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به شرایط خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه نمایند.

بعلاوه مشمولانی که در مهلت معین شده شرایط خدمتی خود را معین ننمایند وارد غیبت شده و برابر ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام، عدم امکان دریافت وام، عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهاد های قانونی، عدم صدور پروانه کسب و… روبرو خواهند شد.

طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا 3 ماه باشد، 90 روز اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از 3 ماه باشد تا 180 روز اضافه خدمت خواهند داشت.

لازم به ذکر است، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال می باشد، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی پلیس، در این اطلاعیه آمده است: متقاضیان در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر می توانند به وسیله پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www. vazifeh. police. ir، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان درپیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi @ از آخرین اخبار مربوطه آگاه شوند.

منبع: فرارو

به "فراخوان مشمولان متولد سال 1383 برای خدمت سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مشمولان متولد سال 1383 برای خدمت سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید