خبرنگاران شیوع جدید ابولا در کنگو

به گزارش وبلاگ لین هوان، تهران- خبرنگاران- جمهوری کنگو از شیوع جدید ابولا در شمال غربی این کشور اطلاع داد.

خبرنگاران شیوع جدید ابولا در کنگو

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیوع جدید بیماری ابولا در کنگو در حالی مطرح می گردد که هم اکنون این کشور در حال مبارزه با اپیدمی تب کشنده در شرق و همچنین روبرو شدن با تعدادی از مبتلایان به ویروس کرونا است. این کشور به تازگی در خصوص خاتمه دهمین دور از ابولا اظهار امیدواری نموده بود.

ایتنی لانگوندو وزیر بهداشت کنگو گفت، چهار نفر در حال حاضر از ابولا در منطقه شمال غربی شهر بندبنا جان خود را از دست داده اند.

لانگوندو روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد، انستیتوی ملی تحقیقات زیست پزشکی (INRB) تست های بیماری ابولا در شهر بندبنا را تایید نموده است.

وزیر بهداشت کنگو با بیان اینکه وی میخواهد در خاتمه هفته به محل شیوع بیماری کرونا سفر کند گفت: واکسن و دارو را خیلی سریع برای آن ها ارسال خواهیم کرد.

سازمان بهداشت جهانی نیز گفت که می خواهد تیمی را برای یاری به جمهوری کنگو اعزام کند.

بیماری ناشی از ویروس ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می گردد. نام ویروس از یکی از رودخانه های کشور زئیر که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده است.

این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد. نشانه های این بیماری معمولاً دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، دردهای ماهیچه ای و سردرد ظاهر می شوند. معمولاً حالت تهوع، استفراغ و اسهال و همچنین کاهش عملکرد کبد و کلیه ها به دنبال این موارد می آیند. در این زمان مبتلایان دچار خونریزی نیز می شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شیوع جدید ابولا در کنگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شیوع جدید ابولا در کنگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید