معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ

به گزارش وبلاگ لین هوان، از آنجایی که زوریخ بعنوان یک شهر اقتصادی، قطب فرهنگی و یکی از پایتختهای اقتصادی و اقتصادی اروپا شناخته شده، می توانید بفهمید که چقدر سفر به زوریخ برای گردشگران دلپذیر و جذاب است. با ما در مقاله دیدنی های معروف زوریخ همراه باشید تا شما را با شماری از برترین جاذبه های گردشگری زوریخ آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ برایتان جالب خواهد بود.

معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ

فهرست مطالب

شهر قدیمیموزه هنرهای زیباموزه ملی سوئیسخیابان بنهافستراسهکلیسای فرامانسترشیرینی فروشی اسپرونگیلیدریاچه زوریخخیابانهای لیمتدکوآیی و رتیوسکوهستان یوتلبرگباغ وحش زوریخموزه بلریوموزه ریتربرگکلیسای سنت پترزکلیسای گرومونستر

شهر قدیمی

بین خیابان باهانستراس (Bahnhofstrasse) و سمت چپ خیابان لیمت (Limmat)، شهر قدیمی زوریخ قرار گرفته است؛ جایی که رومیان خانه های مستحکمی را از خود به جای گذاشتند. قلعه ای رومی به نام لیندنهف (Lindenhof) که هم اکنون با سکوتی بی انتها و سایه های درختان در هم آمیخته شده هم در این ناحیه قرار گرفته است. شما می توانید منظره ای زیبا از تمام این شهر قدیمی را از روی تراس این قلعه تماشا کنید. در قسمت شرقی این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ، شما زمینهای وسیعی متشکل از خیابانهای قدیمی فوق العاده ای را پیدا خواهید کرد.

موزه هنرهای زیبا

یکی از دیدنی های معروف زوریخ، موزه هنرهای زیبا بوده که توسط مجمعی هنری زوریخ اداره می شود. این موزه آثار نقاشی قوی به سبک امپرسیونیسم را دارا بوده و آثاری از مقامهای امپرسیونیسم و مدرسه های مدرن که با پیشروانی تازه امپرسیونیسمی همانند اوژن دلوکلوا، کامی کورو، گوستاو کوربه و ادوار مانه آغاز بکار کرده بودند را در خود جای داده است. دو نمونه از زیباترین بومهای نقاشی زنبق آبی درست در وسط مجموعه قرار داشته و آثار پل سزار و ونگوک نیز در این مورد از برترین جاذبه های گردشگری زوریخ به نمایش درآمده اند. اتاق کاملی هم با آثار رویایی مارک شاگال پر شده و کارهای برجسته خوان میرو، ماکس ارنست، رنه ماگریت و سالوادور دالی در قسمت هنرمندان فراواقع گرایانه قرار دارند.

موزه ملی سوئیس

موزه ملی سوئیس آثار تاریخی و فرهنگی سوئیس را شامل شده و مجموعه های وابسته به باستان شناسی با کشفیات مصنوعی جز بهترین های آن هستند. این مجموعه شامل آثار کاملی از طلا و سنگهای قیمتی، منسوجات، لباس، فلزکاری، طلا و جواهرات، ساعت مچی و ساعت رومیزی، ابزارهای علمی، زندگی رعیتی، کالسکه ها و سورتمه ها، آلات موسیقی، صنایع دستی و صنایع قدیمی است. مجموعه های نقاشی های دیواری قرون وسطی نیز بسیار جالب هستند، درست به اندازه جذابیت لیوانهای شیشه ای کوارتز سبز. برج اسلحه خانه هم مجموعه ای مهم از اسلحه و زره پوش ها را نمایش می دهد.

آثار نمایشی این مورد از برترین جاذبه های گردشگری زوریخ چهار موضوع دارند: مهاجرت ها و توافقات اولیه، تاریخ مذهبی و فکری، تاریخ سیاسی و توسعه مالی سوئیس. این مجموعه نمایشی نزدیک به بیست صفحه نمایشی از محصولات و هنرهای دستی سوئیسی را تهیه کرده و مبلمانهای سوئیسی از قرن بیستم با ترتیبی خوب در آنجا نمایش داده شده اند.

خیابان بنهافستراسه

پدستریانیزایزد بنهافستراسه (pedestrianized Bahnhofstrasse) از ایستگاه اصلی قطار باهانهُف (bahnhof) تا سر دریاچه بورکلیپلاتز (Bürkliplatz) کشیده شده است. خیابانهای 1200 متری یکی از جذاب ترین خیابانهای خرید در اروپا بوده که چشمه ها، درختان و ساختمانهای برجسته به آن روح بخشیده اند. قسمت میانی این مورد از دیدنی های معروف زوریخ در سال 1867 ساخته شده و قسمتهای سمت دریاچه و ایستگاه چند سال بعد ساخته شدند. در میان این ساختمانهای جذاب، بعضی از آنها تاریخی مربوط به قرن بیستم دارند: ساختمان وبر (weber) در خیابان هفتاد و پنجم در سالهای 1912 و 1928 بازسازی شده و فروشگاه جلمولی (jelmoli) در خیابان سیدنگاس (Seidengasse) در اصل با اسکلتی آهنی طراحی شد.

به نمای خارجی ساختمانهای پترهف (Peterhof) و لئونهف (Leuenhof) توجه خاصی کنید. در طبقه زیرین بنهافستراسه خیابان سی و یکم، موزه ساعت بایر زوریخ یک مجموعه عظیم از ساعتهای رومیزی و مچی را به نمایش می گذارد، با طبقه بندی از ساعتهای خورشیدی، روغنی، ساعتهای آبی تا ساعتهای سوئیسی با پاندول های ساعت نورنبرگی. در قسمت پایین تر بنهافستراسه به میدان (Paradeplatz) می رسیم با برج نظارت کردیت (Kreditanstalt) سوئیس و هتل ساوی بایور ور ان ویلا (Savoy Baur en Ville) که متعلق به سال 1876 هستند.

کلیسای فرامانستر

کلیسای فرامانستر یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ است. در سال 853، امپراطور لودویگ برای دخترش هیلگارد در این مکان دستور ساخت صومعه ای را داده بود. تا اواسط قرون وسطی، رئیس این کلیسا فرماندار شهر بود. این کلیسای سالنی دراز با ستونهای سبک گوتیک داشته که از قرن 13 تا 15 ساخته شده اند. در اتاقک زیرین کلیسا می توانید رازهای باقی مانده از قرن 9 کلیسا را کشف کنید. اگرچه که خود کلیسا ارزش تماشا را دارد، ولی چیزی که این کلیسا را به یکی از برترین جاذبه های گردشگری زوریخ تبدیل کرده، پنج پنجره با شیشه های رنگ آمیزی شده ای بوده که توسط مارک چاگال در سال 1970 ساخته شده اند.

در جناح شمالی این مورد از دیدنی های معروف زوریخ نیز پنجره هایی با شیشه های رنگ آمیزی شده دیگری که بسیار تاثیرگذار هستند، وجود دارند با نام بهشت آسمانی که توسط آگوستو جیاکومتی در سال 1940 ساخته شدند. این کلیسا در سال 1898 برای راهپیمایی های خیابانی خراب شد، اما راهرویش که دارای نقاشی های سال 1928 بود، محافظت شد.

شیرینی فروشی اسپرونگیلی

شیرینی فروشی اسپرونگیلی در سال 1856 آغاز بکار کرد و امروزه این کافه قنادی مورد علاقه محلی ها و گردشگران هست. یک نگاه به ستونهای وسوسه انگیز ویترین این مغازه کافی است تا مجذوب رفتن به داخل شده و چشمانتان را به میهمانی نمایش ترافل ها، آبنبات ها، کیک ها و ماکارونی های مخصوص دعوت کنید.

دریاچه زوریخ

گذر گاه کوآییبروک (Quaibrücke) رودخانه، بلوویه پلاتز (Bellevue Platz) و بورکلیپلاتز (Bürkliplatz) را به یکدیگر متصل می نماید؛ جایی که لنگرگاهی برای کشتی های بخار دریاچه را پیدا می کنید. از اینجا شما می توانید سفری دریایی به دریاچه زوریخ داشته باشید تا مناظر زیبایی از آلپ را تجربه کنید.

خیابانهای لیمتدکوآیی و رتیوس

در سفر خود در راستای خیابان لیمتدکوآیی (Limmatquai) بروید تا به یک خیابان خرید مشهور در کنار رودخانه برسید. بسیاری از خانه های قدیمی زیبا با فضاهای داخلی مجلل نشان دهنده ثروت صنف هایی بوده که تا سال 1789 بر این شهر حکومت می کردند. بسیاری از آنها هم اکنون رستورانهای خانگی شدند، بنابراین می توانید نگاهی به داخلشان بیندازید. تالار شهر زوریخ در بین سالهای 1694 تا 1698 ساخته شد و ساختمان رنسانس عظیمش دکورهای سنگ تراشی شده غنی و یک سالن تشریفاتی بی قاعده داشته که ارزش تماشا را دارند.

در انتهای خیابان مونستربروک، کلیسای وسرکریچ (Wasserkirche) از عصر دیرین گوتیک قد علم کرده است. قسمت شمالی این مورد از دیدنی های معروف زوریخ به سمت خیابان 1794 هلمهوآس (Helmhaus) با یک تالار و چشمه روباز برای برگزاری نمایشگاه های ویژه ختم می شود.

کوهستان یوتلبرگ

در جنوب غربی زوریخ، کوهستان یوتلبرگ به بلندای 871 متر قرار گرفته است. یوتلبرگبن (Uetlibergbahn) یک راه آهن کوهستانی است که بصورت دایره وار بالا می رود از ایستگاه سلنوآ (Selnau) به ایستگاه بالایی؛ جایی که 10 دقیقه جهت پیاده روی تا قله راه دارد؛ گردشگاهی عریض که در شب روشنایی خوبی داشته و شما را به رستورانهای قله کوه هدایت می نماید؛ یک فضای تمام شیشه ای با چشم اندازی از مجموعه چراغهای شهر. از اینجا یک راه کوهنوردی ساده تا فلسنگ (Felsenegg) وجود دارد؛ جایی که یک راه آهن برقی به سوی ادلیسویل (Adliswil) سرازیر شده است.

باغ وحش زوریخ

باغ وحش زوریخ یکی از بهترین ها در اروپا بوده و تا آنجایی که ممکن است حیوانات در مکانی نزدیک به محیط زیست خود زندگی می نمایند؛ پلنگ وحشی در میان منظره ای از صخره های هیمالیا می چرخد، پنگوئن ها در آبهای سرد شنا می نمایند، می توانید خفاشها را در جهت سایه و میان 1300 متر مربع از بارانهای گرم بیابید و در پارک کنگ کریچان (Kaeng Krachan) مخصوص فیلها می توانید خانواده فیل های آسیایی را که با بچه هایشان بازی می نمایند، نگاه کنید. قطارهای برقی و قطارهای معمولی همه روزه از ایستگاه اصلی قطار و ایستگاه پارادِپلاتس (Paradeplatz) به سمت این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ می فرایند.

موزه بلریو

موزه بلریو، نمایشگاهی بوده که موضوع و تم های مختلفی بین هنر و طراحی در دوره های مختلف تاریخی را نمایش می دهد. این موزه کارهای بسیار قدرتمندی از سرامیک ها، تخصص های پارچه بافی، سرامیک کاری های مدرن، عروسک های خیمه شب بازی مربوط به قرن 20 را دارد.

موزه ریتربرگ

موزه ریتربرگ در سال 1857 برای یک کارخانه دار آلمانی ساخته شد و مکانی برای دیدار خردمندان زوریخی بود. این تنها موزه سوئیس بوده که در آن هیچ کار هنری اروپایی وجود نداشته و مجموعه ای است شامل مجسمه های هندی، تصاویری از معابد تبتی و برنزها، طراحی قبرهای چینی، ستونهای یادبود بودایی، پشم ها و سرامیک های آسیایی. همچنین، کارهای هنری در رابطه با اقیانوس ها هم در این مورد از برترین جاذبه های گردشگری زوریخ وجود دارند.

کلیسای سنت پترز

قدیمی ترین کلیسای زوریخ و یکی از دیدنی های معروف زوریخ، دارای سرود خوانانی است که سرودهای قرن 13 را در زیر برج و راهروی مرکزی اجرا می نمایند. شما می توانید همچنین پی ریزی های اصلی مربوط به قرن 9 را در زیر جای مخصوص کشیش نگاه کنید. در سال 1538 کلیسا عظیمترین صفحه های عقربه دار ساعت را در اروپا بدست آورد و این رکورد در دنیا همچنان مربوط به آن است.

کلیسای گرومونستر

کلیسای گرومونستر بین قرن 11 تا 13 ساخته شد؛ کلیسایی رومانیایی با سه راهرو عریض برای گالری ها. طبقات بالایی برج به تاریخ 1487 باز می گردند، اما کره های بالایی در سال 1782 اضافه شده اند. در برج جنوبی و در کنار رودخانه، چهره شارلمانی، پادشاه فرانک ها مشاهده می شود. شما می توانید اصل مجسمه که دچار هوازدگی شده را داخل دخمه ببینید، زیرا نمونه بیرونی یک کپی است. مطمئن باشید که دو در برنزی مدرن مربوط به سال 1935، باقی مانده های دیوارهای نقاشی شده گوتیکی و کارهای رمی قدیمی تر نزدیک 1200 را ببینید.

منبع: همگردی

به "معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی زوریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید