کافه های کانادا - نقد و آنالیز کافه های کانادا در شهرهای مختلف

به گزارش وبلاگ لین هوان، در مقاله پیشین خبرنگاران از کافه داری در کانادا صحبت کردیم و راه کارهایی را ارائه دادیم که با آن افراد بتوانند تشخیص بدهند که کانادا الان به چه نوع کافه ای نیاز دارد. با توجه به مقاله پیشین حالا نوبت رسید به معرفی و آنالیز کافه های کانادا که بتوانیم بحث کافه داری درکانادا را کامل و جامع کنیم. اگر مقاله پیشین را نخوانده اید، پیشنهاد می کنیم که پیش از خواندن این مقاله به سراغ مقاله کافه داری در کانادا بروید.

کافه های کانادا - نقد و آنالیز کافه های کانادا در شهرهای مختلف

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اما اگر قصد راه اندازی کافه در کانادا را ندارید، در این مقاله با هم قرار است به سراغ کافه های پرهوادار در شهرهای مختلف کانادا برویم و آنها را از نظر رای مشتریان، کامنت ها و نقدها، مزیت کافه ها نسبت به یکدیگر، محیط و معماری و دکوراسیون و امکاناتی که ارائه می دهند، آنالیز کنیم. البته همانطور که در مقاله کافه داری در کانادا گفتیم انتخاب اسم خیلی اهمیت دارد. و از همین جهت به معنا و بار مفهومی نام بعضی کافه ها هم گریزی زده ایم.

در این مقاله کافه هایی از شهرهای تورنتو، کبک، مونترال، آلبرتا و وست ونکوور بریتیش کلمبیا را معرفی و آنالیز نموده ایم. برای کافه گردی در کانادا آماده اید؟!

کافه های تورنتوی کانادا

اول از همه به سراغ کافه های تورنتو رفتیم و در ادامه نقد و آنالیز هفت کافه که در این شهر فعالیت می نمایند را می بینید.

کافه وایت ربیت ( White Rabbit Cafe)

یک کافه دنج و کوچک که قهوه، چای، انواع محتلفی از نان، شیرینی و اسموتی را ارائه می دهد و توانسته چهار ستاره و نیم از مجموع پنج ستاره را از مشتریانش دریافت کند. چرا به سراغ این کافه رفته ایم؟ به این علت که هم در شبکه های اجتماعی کافه وایت ربیت (نکته: اسامی عموما ترجمه ناپذیرند. مثل شرکت اپل که به همین نام پذیرفته شده و هرگز این شرکت را سیب صدا نمی زنیم!) تکیه بر این مزیت رقابتی است که در این کافه کاملا پلاستیک را حذف شده و هیچ ظرف پلاستیکی در آن استفاده نمی گردد.

البته امروز که این مقاله در حال نوشته شدن است، شرایط ویژه کووید 19 وجود دارد و این کافه علاوه بر این که در این شرایط مجبور شده تا سرویس دهی خود را به سرویس بیرون بر تقلیل بدهد، این شرط خود را هم زیر پا بگذارد و سلامت مشتریانش را در اولویت قرار بدهد و در ظروف یک بار مصرف سرویس های خود را به دست مشتریان خود برساند.

ناگفته نماند که در این کافه از لبنیات تازه و اورگانیک و غیرهموژنیزه استفاده می گردد. با این که در شبکه های اجتماعی تکیه زیادی روی این مورد ندارند، اما این هم می تواند یک مزیت رقابتی بین کافه وایت ربیت و کافه های دیگر در اطراف خود و در تمام تورنتو باشد که آن را از سایر کافه های کانادا متمایز کند و مشتری های وفادار خود را پیدا کند. همانطور که از اسم کافه (وایت ربیت - خرگوش سفید) برمی آید، استفاده از مواد اولیه سالم و غیرکارخانگی به ذهن متبادر می گردد.

در نزدیکی این کافه و نبش پارک کویین، موزه سلطنتی اونتاریو واقع است و افراد می توانند بعد از کافه گردی موزه گردی هم بنمایند و این یکی از مواردی است که موقعیت مکانی در جذب مخاطب به یاری کافه آمده است.

نظر مشتریان درمورد کافه وایت ربیتِ کانادا

مشتریان از کراسان های پرفروش و خوش طعم و عطر این کافه بسیار گفته اند. به قول خودشان گنجشک سحرخیز دانه را می بَرد! چون فقط تا ساعت 10:30 صبح فرصت دارند به کراسان کافه وایت ربیت دست پیدا نمایند، در غیر این صورت تمام می گردد! این تمام شدن زودهنگام بعضی از هواداران کراسان های تروتازه این کافه را حسابی شاکی نموده است!

برای من خیلی جالب بود با این که وایت ربیت تنها کافه خیابان بِی ( Bay) واقع در تورنتو نیست و از همه جدیدتر هم هست، اما بعضی از مشتریان نام بعضی از کارکنان را می دانند. مثلا درمورد بارمن کافه گفته اند که جرارد قهوه را با عشق دم می نماید و به دست مشتری می دهد! این نشان از صمیمت کارکنان کافه با مشتریان دارد که یکی از بهترین راه ها برای جذب و نگه داشتن مشتری است.

امکاناتی که کافه وایت ربیت کانادا ارائه می دهد

 • این کافه دسترسی مناسبی به افرادی که به هرنوعی با معلولیت روبرو هستند ارائه داده است که به راحتی در این کافه حرکت نمایند و رفت و آمد داشته باشند.
 • سرویس وای فای برای مشتریان فعال است.
 • پارکینگ اختصاصی دوچرخه و موتور دارد، اما برای ماشین اینطور نیست. افراد داری ماشین باید از پارکی داخل خیابان استفاده نمایند.

کافه فورگت می نات کافه در کانادا ( Forget me not cafe)

این کافه علاوه بر قهوه و چای در منوی خودش چند نوع غذا هم گنجانده که هواداران پروپا قرص خود را دارند. امپانادای مرغ، امپانادای گوشت و سوپ کری لِنتیل ( Curry Lentil Soup) از این قبیل غذاها هستند. به غیر از غذاها به خاطر کیک هایی مثل کیک هویج، قهوه های خوب و لاندن فاگ (ترکیب یک نوع چای غلیظ با یک لایه شیر کف نموده و یکی دو نوع ماده معطر - London Fog)... این کافه را تحسین نموده اند. مجموع ستاره هایی که مشتریان به این کافه داده اند، چهار از پنج است.

اسم این کافه اسم نوعی گل را به ذهن متبادر می نماید که در انگلیسی به آن فورگت می نات گفته می گردد. در فارسی این گل را با نام فراموشم مکن می شناسند. از اسم این گل برای ساختن یک جمله با معنا برای مخاطب استفاده شده است. به این معنی که کافه را فراموش مکن!

نظر مشتریان درمورد کافه فورگت می نات کافه

طبق نظر مشتری ها مزه لاته و قهوه های خیلی خوب این کافه تا مدتها زیر زبانشان خواهد بود.

مشتری ها از فضای داخلی دنج و راحت، زیبا و کوچک کافه یاد نموده اند و البته به فروشگاه کوچکی از محصولات خانگی و دست ساز هم غافل نبوده اند که در گوشه ای از این کافه قرار گرفته است.

قیمت ها از نظر بعضی کاربرها حتی با احتساب مالیات به نسبت کیفیت خوبش ارزش دارد و مقرون به صرفه است.

یکی از مشتری های مشتاق کافه از مسافت دور کافه از محل زندگی خود نوشته و با حسرت از این که دیر به دیر میتواند مهمانشان بگردد و کراسان و هات چاکلت یا امپانادای گوشت بخورد یاد نموده است.

البته کاربرهایی هم از نبود امکان رزرو میز و ارسال سفارش گله نموده اند.

امکاناتی که فورگت می نات کافه کانادا ارائه می دهد

 • این کافه پارکینگ اختصاصی برای ماشین، موتورسیکلت و دوچرخه دارد.
 • محیط ساکت این کافه مناسب برای افرادی است که می خواهند چند ساعتی را باتمرکز در یک کافه دنج و راحت مطالعه نمایند یا کار نمایند.
 • این کافه نوشیدنی الکلی ارائه نمی دهد.
 • سرویس وای فای برای مشتریان کافه قابل دسترسی و استفاده است.
 • این کافه از هفت صبح تا 12 شب باز است.

کافه مالوی کانادا ( Mallo)

سرویس دهی این کافه از نظر مشتریانش انقدر ارزش داشته که پنج ستاره از پنج را گرفته است. عجیب این که سرویس سفارش دریافت آنها به این شکل است که مشتریان خود به سمت پیشخوان می فرایند و بعد سفارش را تحویل می گیرند و سر میز خود میاورند. با این حال کیفیت غذاها، منوی خوب، برخورد کارکنان و دکور کافه انقدر خوب بوده است که توانسته این میزان از مشتری ها را راضی کند.

ساندویچ ها و صبحانه بیشترین میزان رضایت مشتری را در منوی این کافه به خود جلب نموده اند.

فضای دنج و راحتی دارد اما به گفته خود کافه برای کار مناسب نیست و افراد نمی توانند مدت طولانی در این کافه بمانند.

کیفیت خوب و قیمت مالی از ویژگی های شاخص کافه مالو از دید مشتریان است.

امکاناتی که کافه مالوی کانادا به مشتریان ارائه می دهد

 • کافه مالو امکان رزرو میز را از پیش به مشتریان می دهد.
 • این کافه یک فضای بیرونی دارد که به مشتریان این امکان را می دهد تا در محوطه باز این کافه بنشینند.
 • وای فای، سرویس بهداشتی مجزا و امکان ارسال سفارش از دیگر امکاناتی است که این کافه ارائه می دهد.
 • این کافه برای مشتریانی که هر نوعی از معلولیت را دارند یا حتی کم توان هستند هم امکان رفت و آمد آسان و راحتی را ارائه داده است.
 • در منوی این کافه گزینه هایی برای وگان ها هم تدارک دیده شده است.

با یک آنالیز کلی می توان فهمید که چرا این کافه توانسته بدون این که حتی ویتر سرویس داشته باشد به این میزان از رضایت مشتری دست پیدا کند! این کافه مشتریان بالقوه خود را درست انتخاب نموده و به آنها سرویس ویژه ای ارائه داده است. بله! وگان ها، افراد دارای معلولیت، خانواده هایی که کودک خردسال دارند و افرادی با چنین شرایط ویژه ای وقتی به یک کافه با این میزان امکانات می رسند، توقع آنها از یک کافه با غذای باکیفیت و ملاحظه شرایط آنها دیگر چه می تواند باشد که در این کافه جواب نگیرد؟!

کافه لِیت نایت کانادا ( Lait Night)

این کافه از نظر مخاطبان خود از پنج ستاره مجموعا چهار ستاره دریافت نموده است. برویم ببینیم که چطور توانسته این نمره خوب را به دست بیاورد.

اسم این کافه یک نوع هنجارشکنی محسوب می گردد! به این علت که عامدانه غلط املایی در آن به کار رفته و حس طنازی گردانندگانش را به افراد نشان می دهد. انگار که عامدانه نوشته باشی دیر وقط! همان کلمه شنیده می گردد اما در نوشتار می تواند توجه افراد را به خود جلب کند! مثل افرادی که دارند از خیابان عبور می نمایند و چشمشان ناگهان به یک اشتباه املایی روی یک ساختمان می افتد! بله! احتمال این که از سر کنجکاوی به آن سری بزنند بیشتر می گردد!

از جمله کارهایی که این کافه در جهت سلامت مشتریانش انجام داده است، درخواست از مشتریان برای زدن ماسک است تا در شرایط کورونا سلامت کسی به خطر نیفتد. و در همین شرایط کافه لیت نایت سرویس ارسال سفارش را به خدمات خود اضافه نموده تا مشتریانی که نمی خواهند بیرون بفرایند، هم با خیال راحت سفارش خود را دریافت نمایند.

جالب است بدانید که این کافه شبانه روزی است و در نزدیکی محله چینی های تورنتو قرار گرفته است.

نظرات مشتریان کافه لیت نایت

بعضی از مشتریان اظهار داشتهاند که محیط کافه و دکوراسیون آن جالب و زیبا است، اما با آنچه که بلاگرهای کافه و رستوران از این کافه نشان داده بودند فرق بسیاری داشته است. همین موضوع باعث دلخوری عده ای شده بود چون با تصور دیگری آمده بودند و با چیز دیگری روبرو شده بودند. گرچه از خدمات کافه راضی بودند اما تفاوت داشتن با چیزی که بلاگرها از آن نشان داده بودند کمی آزرده خاطرشان نموده بود.

نکته قابل توجه دیگر که در نظرات مشتریان کافه لیت نایت خواندم برخورد گرم و محبت آمیز کارکنان کافه بود.

مشتری دیگری گفته بود که به خاطر مشکل عدم تحمل لاکتوز کافه سفارش او را با یک جایگزین برای شیر سرو نموده و مشتری از این امکان بسیار راضی بوده است.

امکاناتی که کافه لیت نایت کانادا به مشتریان خود ارائه می دهد

 • سرویس سفارش بیرون بر و امکان ارسال سفارش به مشتری از امکانهایی است که اخیرا به سرویس های کافه اضافه شده است.
 • پارکینگ خیابانی برای ماشین و پارکینگ مخصوص موتورسیکلت و دوچرخه از دیگر امکانات این کافه برای مشتریان هستند.
 • وای فای و سرویس بهداشتی مجزا برای استفاده مشتریان ارائه شده است.
 • در منوی این کافه برای چند دسر، گزینه وگان هم لحاظ شده که جالب توجه است.
 • این کافه چهارشنبه ها تعطیل است و در بقیه روزهای هفته 24 ساعت باز است.

کافه فارنهایت کانادا ( Fahrenheit Cafe)

کافه ای که در بخشی از مقاله کافه داری در کانادا به عنوان کافه ای پیروز که توسط یک فرد مهاجر ساخته شده بود، همین کافه ای است که الان به سراغش رفته ایم. کافه فارنهایت از پنج ستاره مجموعا چهار ستاره و نیم دریافت نموده و به این معنی است که کوشش آنها در جهت جلب رضایت مشتری به پیروزیت انجامیده. مفصلا به دلایل رشد و پیروزیت روزافزون این کافه در مقاله پیشین پرداخته ایم.

کافه فارنهایت که از سال 2011 فعالیت خود را شروع نموده است، بعد از مدتی شروع کرد به تعلیم دادن باریستاهای حرفه ای در محیط خود کافه و همین امر باعث شد تا در داشتن کادر آشپزخانه همواره دست پر را داشته باشد و ضعف نیرو را احساس نکند.

کافه ای که ارائه دهنده یک منوی پیچیده و مملو از غذاهای مختلف نیست و تنها یک منوی ساده از انواع مختلف قهوه، چای و نوشیدنی را ارائه می دهد، چه ویژگی منحصر به فردی داشته که تا این حد پیروز و راضی نماینده از آب درآمده؟! برویم ببینیم که کاربران درمورد این کافه چه چیزهایی را ارزشمند دانسته اند!

نظر مشتریان درمورد کافه فارنهایت کانادا

اولین دیدگاه ثبت شده راجع به فارنهایت به محیط دنج و محبت آمیز اشاره می نماید و این کافه را برای کار کردن و نوشیدن قهوه توصیه می نماید.

در دیدگاه های بعدی به این نکته ظریف اشاره شده است که تعداد غذاهای این کافه بسیار کم است، درست برعکس قهوه و نوشیدنی ها. اما کیفیت خوراکی ها آنقدر بالاست که می توان کم بودن تعداد گزینه ها را نوعی قوت و استراتژی متفکرانه گرداننده آن دانست.

یکی از نقاط ضعفی که برای این کافه برشمرده شده ساعت کاری آنها است. این کافه از ساعت 7 صبح تا 6 بعد از ظهر فعالیت می نماید و افرادی که قصد معاشرت و شب نشینی در ساعاتی پس از عصر را دارند از این کافه محروم می شوند.

همچنان برخورد گرم و صمیمانه عوامل این کافه یکی از چیزهایی است که مشتریان به شدت از آن لذت می برند و تحسین می نمایند.

این کافه سرویس بیرون بر را ارائه می دهد اما سرویس ارسال سفارش به مشتری را ندارد. و این یکی از عوامل نارضایتی بعضی از کاربران است.

امکاناتی که کافه فارنهایت ارائه می دهد

 • این کافه برای افرادی که به هر نوعی دچار کم توانی جسمی هستند، به خوبی سرویس ارائه می نماید و سعی در تسهیل عبور و مرور این افراد را دارد.
 • پارکینگ اختصاصی برای موتورسیکلت و دوچرخه دارد اما پارکینگ خیابانی برای ماشین ها برقرار است.
 • در این کافه سرویس وای فای برای استفاده مشتریان در اختیار آنها قرار می گیرد.

اسپرسوبار بلک کناری کانادا ( Black Canary Espresso Bar Cafe)

آماده باشید که به یکی از کافه های هیجان انگیز کانادا نزدیک می شویم! کافه بلک کناری یکی کافه های مشهور کانادا است و البته در کنار شهرت خود از پنج ستاره توانسته چهار ستاره و نیم از مشتریان خود کسب کند و این قطعا اتفاقی نیست! این کافه توانسته با ارائه فضای مهیج، داستانی و بامزه توجه مشتری های بسیاری را به خود جلب نموده است. ناگفته نماند که اسم این کافه از یکی از شخصیت های کمیک ابرقهرمانی برگرفته شده است! و همین اسم می تواند معین کند که چه افرادی مشتری پروپا قرص این کافه هستند! بله! هواداران کمیک و سریال های ابرقهرمانی! ساعت کاری این کافه هر روز هفته از 8 صبح تا 9 شب است. برویم ببینیم که نظر کافه بازهای کانادایی درمورد این کافه چیست!

نظر مشتریان درمورد اسپرسوبار بلک کناری کانادا

کاربرها عموما بر سر این که قهوه ها و نوشیدنی های این کافه بسیار خوب است اتفاق نظر دارند، اما عده ای هم هستند که طعمی که امضای اسپرسوبار است به مذاق شان خوش نیامده. مثلا کاربری که بنا به تعریفی که از آیس لاته این کافه شنیده بود، آن را امتحان نموده بود و اصلا از آن خوشش نیامده بود.

اسپرسوبار در وسط یک کافه شلوغ پلوغ و پر از ویترین های فیگورهای عروسکی است. ویترین هایی که کمی تا قسمتی بیانگر سلیقه شخصی کارکنان کافه و همچنین مشتریان ویژه کافه است. این ویترین ها پر است از فیگورهای ریز و درشت عروسک ها از شخصیت های ابرقهرمانی فیلم ها، سریال ها و کمیک ها. اگر هوادار چنین چیزهایی هستید، اسپرسوبار بلک کناری می تواند انتخاب جالبی برای شما باشد.

با توجه به شلوغی کافه، اینجا نمی تواند محل خوبی برای مطالعه، استراحت یا کار برای شما باشد.

امکاناتی که اسپرسوبار بلک کناری به مشتریان ارائه میدهد

 • این کافه دارای سرویس بیرون بر است و وای فای هم به افراد ارائه می دهد.
 • جالب است که تقریبا تا اینجا هر کافه ای را آنالیز کردیم، پارکینگ اختصاصی ماشین نداشتند اما فضا برای موتورسیکلت و دوچرخه وجود داشت. این کافه علاوه بر فضای پارک موتورسیکلت و دوچرخه، یک گاراژ برای پارک کردن ماشین مشتریان ارائه می دهد.

کافه فیکای کانادا ( Fika cafe)

کافه فیکا آخرین کافه ای است که در شهر تورنتو به آن می پردازیم. گرچه تعداد کافه های این شهر آنقدر زیاد است که پرداختن به تمامی آنها در یک مقاله ممکن نیست.

کافه فیکا از نظر فرهنگی اهمیت دارد. جامعه کانادا متشکل از ملیت های مختلف از سراسر جهان است اما فرهنگ غالب فرهنگ فرانسوی و انگلیسی است. فیکا در فرهنگ سوئدی ها بسیار اهمیت دارد. در فرهنگ سوئدی یک رسم وجود دارد که در میان وعده های اصلی غذایی خود از قهوه بسیار بهره می برند. در هر موقعیت زمانی وقتی از کاری فراغت پیدا می نمایند می گویند برویم یک فیکا بخوریم! یا برای شروع معاشرت فیکا را بهانه قرار می دهند و قهوه ای دم می نمایند یا به کافه ای می فرایند و فیکا صرف می نمایند. جای این خرده فرهنگ سوئدی در کانادا خالی بوده و گردانندگان کافه با تیزهوشی این اسم را انتخاب کردند تا سوئدی های تورنتو را به صرف فیکا دعوت نمایند.

این کافه در کنار قهوه و چای سرویس ساندویچ را هم ارائه می دهد و دو روز در هفته (سه شنبه و چهارشنبه) تعطیل است، در روزهای دوشنبه، پنج شنبه و آدینه از ساعت 11 صبح تا 4 عصر و در روزهای شنبه و یک شنبه از 11 صبح تا 5 عصر سرویس دهی می نماید. این محل محبوب سوئدی ها توانسته چهار ستاره از پنج ستاره را دریافت کند که میزان رضایت از مشتری را به خوبی نشان می دهد.

نظر مشتریان درمورد کافه فیکای کانادا

این کافه نه تنها نظر سوئدی های مقیم تورنتو را جلب نموده، بلکه توانسته به عنوان یک خرده فرهنگ جذاب و مشهور پای افراد دیگر را هم به کافه باز کند تا مز ه فیکا را بچشند. این موضوع را وقتی فهمیدم که نظر کاربران غیرسوئدی را خواندم و فهمیدم که با توجه به کیفیت، طعم و عطر فیکا آنها هم مجذوب و مفتون این قهوه سوئدی شده اند.

در بین نظرها چشمم به انتقاد یکی از کاربرها افتاد. این کاربر به کمبود صندلی و فضای کوچک کافه فیکا اشاره نموده بود و همچنین سرویس ویتر (کسی که سفارش مشتری ها را یادداشت کند و به آشپزخانه انتقال بدهد و سفارش را بر سر میز بیاورد.) در این کافه وجود ندارد و مشتری ها خودشان تمام این مراحل را انجام می دهند.

به جز انواع قهوه و نوشیدنی های این کافه که تمام و کمال ارائه شده اند، گویا ساندویچ ها هنوز جای کار دارند و مشتری ها را آنطور که باید و شاید راضی ننموده است. این طور که به نظر می رسد، فیکای این کافه دارد جور ساندویچ ها را می کشد!

مشتری ها از محیط دنج و راحت آن نوشته اند و فیکا را یک محل صمیمی دانسته اند که حاضرند باز هم به آن سر بزنند.

امکاناتی که کافه فیکای کانادا ارائه می دهد

 • سرویس بیرون بر، وای فای و سرویس بهداشتی مجزا برای خانم ها و آقایان از جمله امکاناتی است که برای مشتریان در کافه فیکا فراهم شده.
 • این کافه سرویس صبحانه و صبحانه دوم، دیرهنگام یا برانچ را ارائه می دهد. کسانی که پیش از ظهر و بعد از ساعت معمول سرو صبحانه سر می رسند، می توانند از این سرویس صبحانه ای که دیرتر از ساعت معمول سرو می گردد، استفاده نمایند.
 • پارکینگ خیابانی برای ماشین ها و پارکینگ اختصاصی برای دوچرخه یا موتورسیکلت دارد.
 • فضای بیرونی برای نشستن مشتریان در فضای باز هم وجود دارد.
 • در منوی این کافه گزینه هایی برای افرادی که وگان هستند هم وجود دارد.

خب در این بخش از مقاله از تورنتو خارج می شویم و وارد یک شهر دیگر از کانادا می شویم تا کافه گردی را در کبک یا فرانسه کوچک کانادا ادامه بدهیم.

کافه های کِبک کانادا

کافه لا مِزون اسمیت ( La Maison Smith)

اولین کافه از کبک لا مزون اسمیت است که در بخش فرانسوی نشین کانادا واقع شده و سروشکلی فرانسوی هم دارد. یک کافه قنادی که فضای بیرونی برای نشستن هم دارد. وقتی وارد کافه می شوید یخچال های شیرینی با رنگ ها و شکل های هوس انگیز دلبری می نمایند و حسابی چشم مشتری ها را به خود خیره می نمایند. البته گفته می گردد که شیرینی های این کافه محصول خودشان نیست و شرکتی هستند. اما به هرحال رنگ های خیره نماینده ماکارون ها (نوعی شیرینی فرانسوی) با طعم های منحصر به فردی مثل زردآلو، نارنگی، نارگیلی، کارامل نمکی و... را هم شامل می گردد، می تواند عقل و هوش را از هر مشتری برباید!

نظرات مشتریان درمورد کافه لا مزون اسمیت

تعداد کمی از مشتری ها از نحوه برخورد کارمندان این کافه گله مند بودند و در نظرسنجی این را جمع نمرات کافه کم نموده بودند. درحالی که بعضی دیگر از افراد عقیده داشتند که برخورد کارمندان کافه خوب و محبت آمیز بوده است. به هر روی کافه لا مزون اسمیت از پنج ستاره توانسته چهار ستاره و نیم را دریافت کند.

بخش زیادی از افراد اعتقاد داشتند که قهوه و شیرینی هایی که در این کافه فروخته می گردد واقعا باکیفیت است و به نسبت همین کیفیت قیمت معقولی هم دارد.

امکاناتی که کافه لا مزون اسمیت به مشتریان ارائه می دهد

 • سرویس بیرون بر و وای فای از جمله خدماتی هستند که این کافه به مشتریان ارائه می دهد.
 • آوردن سگ به داخل این کافه ممنوع است و پارکینگ و سرویس دلیوری هم ندارد.
 • فضای بیرونی کافه برای نشستن مشتریان مناسب است، اما برای مدت طولانی و کار کردن چندان توصیه نمی گردد.

کافه دو سُلِی کانادا ( Les Cafés De Soleil)

در زبان فرانسه Soleil به معنی خورشید است. این کافه کِبکی علی رغم نامش فضای داخلی دنج و کمی تا قسمتی کم نور دارد. اما دنج بودن و سکوت آن باعث شده تا افراد برای مطالعه و کار کردن این کافه را پیشنهاد نمایند. این کافه هر روز هفته باز است و دو روز شنبه و یکشنبه یک ساعت و نیم دیرتر فعالیت خود را شروع می نماید. ساعت کاری این کافه 06:30 تا 05:00 عصر است. این کافه توانسته دل مشتریان را به دست آورد و سهمش از پنج ستاره مشتریان چهار ستاره و نیم است.

نظر مشتریان درمورد کافه دو سُلِی کانادا

فضای کوچک و میزهای نزدیک به یکدیگر از جمله چیزهایی بود که مشتریان درمورد آن انتقاد داشتند اما جملگی اعتقاد داشتند که رفتار خوب کارکنان، سرویس دهی قابل قبول و طعم و کیفیت مطلوب خوراکی ها تا حدی کمبود جا و فضای کوچک را پوشش داده و جبران نموده است.

امکاناتی که کافه دو سُلِی به مشتریان ارائه می دهد

 • فضای بیرونی کافه، تلویزیون برای تماشای مشتریان در صورت درخواست برای پخش ویدیو یا بازی فوتبال و سرویس بیرون بر از جمله امکاناتی هستند که این کافه ارائه می دهد.
 • این کافه برای مشتریانی که با دوچرخه به آنها سرمی زنند صندلی پارک برای دوچرخه ارائه می دهد.

کافه ما اِستِیسیون کانادا ( Ma Station Café)

یک کافه دیگر برای کار کردن و مطالعه در کبک کافه ما استیسیون است. این کافه فضایی کاملا اروپایی و یک منوی تماما فرانسوی دارد و توانسته رضایت مشتریان را به گونه ای جلب کند که سهمش از پنج ستاره، پنج ستاره است! البته ممکن است با هر سلیقه ای جور درنیاید اما معین است که وقتی مشتریان خود را درست انتخاب کنید، و تمامی خدمات و اِلمان های موجود را با سلیقه همان مشتریان ارائه بدهید و بچینید، طبیعتا رضایت خیل کثیری از آنها را هم به دست میاورید. چیزی که درمورد این کافه هم صدق می نماید، پیش از هرچیز سلیقه مخاطب خود را شناسایی نموده و بر طبق آن سروشکل پیدا نموده است. همه چیز با هم هم خوانی دارد و مشتری تضادی را احساس نمی نماید.

این کافه هر روز هفته از ساعت 07:00 صبح تا 06:00 عصر فعالیت می نماید و در دو روز شنبه و یکشنبه یک ساعت دیرتر شروع به کار می نماید.

نظر مشتریان درمورد کافه ما استیسیون کانادا

یکی از نظرهای جالب درمورد این کافه درمورد زبان فرانسوی منو بود که لازم شده بود از ویترس کافه یاری بخواهند. بله! با این که زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی است و با این که کبک به فرانسه کوچک کانادا مشهور است اما تمام افرادی که در کبک زندگی مینمایند به هر دو زبان مسلط نیستند! و این مورد از معدود مواردی بود که این کافه از آن غافل بوده است.

در منوی کافه غذاهای مناسب برای افراد گیاه خوار و وگان هم یافت می گردد و این یک نکته مثبت دیگر به کافه اضافه می نماید.

امکاناتی که کافه ما استیسیون کانادا به مشتریان ارائه می دهد

وای فای و سرویس بیرون بر از جمله مواردی است که از کافه ها انتظار داریم و در این کافه به مشتریان ارائه می گردد.

پارکینگ برای مشتریان دوچرخه سوار هم از جمله چیزهایی است که این کافه ارائه می دهد.

همانطور که انتظار داشتیم کافه ها در کبک بیشتر سوار بر سلیقه اروپایی و سروشکل فرانسوی است و در این منطقه از کانادا تنوع کافه ها بسیار کم است. درست برعکس تورنتو که برای هر نوع سلیقه ای می گردد کافه ای یافت یا حتی ساخت!

کافه آ 1884 ( Au 1884)

این بخش از کبک برای افراد زمستان های خاطره انگیز و فراموش نشدنی را می سازد. می پرسید چرا؟! تجربه یک سورتمه سواری طولانی و بعد سر زدن به یک کافه زیبا و نوشیدن یک قهوه گرم یا خوردن یک غذای فوق العاده ترکیبی است که تمام حواس پنج گانه شما را درگیر می نماید و همین موضوع باعث می گردد به این راحتی ها این خاطره را از یاد نبرید. از چه حرف می زنم؟ با من همراه بشید تا برای شما از کافه آ 1884 قدیمی صحبت کنم.

کافه آ 1884 صدوسی وشش سالی هست که بر بام دافِرین تراس نشسته است. زمستان ها اینجا آنقدر شلوغ می گردد که جای سوزن انداختن نیست و سرمای هوا لابه لای هیجان و شور مردمی که به اینجا سر زده اند گم می گردد. تصویری که می بینید یک قلعه قدیمی و بازسازی شده است. و کافه مورد بحث ما در این قلعه جذاب خانه نموده. جالب نیست؟! بعد از این که عکس های این کافه را دیدید، به سراغ نظر کاربرها راجع به تجربه شان از این کافه می رویم.

نظر مشتریان درمورد کافه آ 1884

بعد از یک سورتمه سواری، وقتی که صورت آدم از سرما سرخ شده و بی حس شده، چه چیزی می چسبد؟! بله! یک نوشیدنی داغ! قهوه، هات چاکلت ژلاتو و هات چاکلت فندقی و کراسان های کافه آ 1884 را بسیار از مشتریانی توصیه نموده اند.

شیرینی ها و کوکی های خانگی که محصول همین کافه و زوج گرداننده کافه آ 1884 است، بین مشتریان حسابی مشهور و پرهوادار است.

محیط حیرت انگیز، معماری چشم گیر و طراحی داخلی این کافه هم از چشم کاربرها دور نمانده و مورد تایید قرار گرفته است.

این کافه چهار ستاره از مجموع پنج ستاره رضایت مشتریان را از آن خود نموده است

.

امکاناتی که کافه آ 1884 کانادا به مشتریان ارائه می دهد

 • وای فای و پارکینگ خیابانی از جمله امکاناتی است که این کافه ارائه می دهد.
 • علاوه بر فضای داخلی و محوطه بیرونی این کافه سرویس بیرون بر هم دارد.
 • کافه آ 1884 امکان استفاده مشتریان دارای معلولیت و راحتی این افراد را ارائه می دهد.

کافه پیجِن کانادا ( Pigeon Cafe)

کافه پیجِن به معنی کبوتر در مونترال قرار گرفته است. از این نظر اهمیت دارد که از سلیقه اروپایی و فرانسوی مردم کبک فاصله دارد و تا حد زیادی چه در انتخاب اسم، چه در ارائه سروی و چه در دکوراسیون هنجارشکنی نموده است. تا اینجای مطلب متوجه سلیقه غالب در کبک شدیم اما از اینجا به بعد که در مونترال قدم می زنیم به سراغ کافه های متفاوت می رویم.

بخشی از دکوراسیون داخلی کافه پیجِن به شکل قفس است وو به ذهن قفس پرندگان و محل زندگی پرندگان را تداعی می نماید. این کافه توانسته از مشتریان خود چهار ستاره از پنج ستاره را دریافت کند که میزان رضایت مندی مشتریان را نشان می دهد. به سراغ نظر مشتریان می رویم.

این کافه هر روز از ساعت 07:00 تا 19:00 سرویس دهی می نماید. به جز روزهای شنبه و یکشنبه که دو ساعت دیرتر مشغول به فعالیت می گردد.

نظر مشتریان درمورد کافه پیجِن کانادا

با این که مشتری ها به فضای کوچک کافه اشاره نموده اند و پیجِن را برای مطالعه، ماندن طولانی مدت، کار کردن و گشتن در کافه نامناسب دانسته اند، اما کوکی های بی نظیر، کارکنان خوش برخورد و طناز و مهربان کافه، گیاهانی که از در و دیوار و سقف بالا رفته اند انقدر جالب توجه و رضایت بخش بوده اند که توانسته اند کمبود فضای کافه را جبران نمایند.

این کافه مشتریان پروپاقرص خود را پیدا نموده و شاهد این ادعا مشتریانی هستند که به خاطر محیط زیبا و دلپسند، ارتباط شان با کارکنان کافه که به اسم در ذهن آنها شناخته شده اند و کیفیت محصولات و سرویس دهی به کافه برمی گردند. یک مشتری چه می خواهد غیر از صمیمیت، احترام، کیفیت و محیط جذاب؟!

امکاناتی که کافه پیجِن کانادا به مشتریان ارائه می دهد

 • سرویس وای فای، پارکینگ برای مشتریانی که با دوچرخه به آنها سر می زنند، سرویس بیرون بر و فضای نشستن بیرونی کافه از جمله مواردی است که کافه پیجن به مشتریان خود ارائه می دهد.

کافه کَستِل کانادا ( Café Castel)

یک کافه با معماری چشمگیر و پر از پنجره که توانسته در کسب رضایت از مشتری هم عملکرد خوبی از خود نشان بدهد و چهار ستاره از پنج را به خود اختصاص بدهد. جالب نیست؟! این کافه هم در مونترال قرار گرفته است و ساعت کاری کافه هم از 07:00 صبح تا 20:00 است. آماده شنیدن نظرات مشتریان این کافه هستید؟!

نظر مشتریان درمورد کافه کَستِل کانادا

عده بسیاریاز مشتریان اطراف این کافه کار می نمایند یا درس می خوانند و یا محل زندگی شان آن حوالی است. بنابراین خیل کثیری از مشتریان این کافه بر اساس نزدیکی کافه کستل را انتخاب نموده اند.

در بین خوراکی های منوی کافه کستل سالادها درخشش عجیب داشتند و رضایت بسیاری را جلب نموده اند.

اما درمورد لاته آرت روی قهوه ها رضایت به حداقل میزان رسیده و اغلب در این مورد ضعیف عمل نموده است.

روی هم رفته کستل توانسته کافه جذاب و منحصر به فردی باشد که جای خود را در مونترال محکم کند.

امکاناتی که کافه کَستِل به مشتریان خود ارائه می دهد

 • وای فای، سرویس بیرون بر و پارکینگ خیابانی برای ماشین مشتریان از جمله امکاناتی است که عموما از کافه ها انتظار می رود و این کافه هم ارائه دهنده این موارد هست.

کافه کرو کالکتیو کانادا ( Crew Collective and Café)

کافه ای که در ساختمان و فضای یک بانک قدیمی و عظیم مشغول به کار باشد می تواند حیرت انگیز به نظر برسد! اینطور نیست!؟! یک فضای منحصر به فرد و عجیب که اتاق های بسیاری دارد و امکانات بسیاری را هم ارائه می دهد! البته مسلم است که این امکانات را در قبال هزینه ارائه می دهد! پس از یک کافه مالی صحبت نمی کنم!

این کافه در واقع یک عضو از یک مجموعه خیلی عظیم است که شامل نمایشگاه آثار هنری، سالن کنفرانس، فضای کار اشتراکی، اتاق استراحت و... می گردد.

نظر مشتریان درمورد کافه کرو کالکتیو کانادا

کافه ای بی نظیر، شیک و باشکوه که کارکنان و منوی حرفه ای و باکیفیت دارد. البته که همچنان از نظر خیلی از افراد گران قیمت محسوب می گردد و طبیعتا انتخاب همیشگی همه افراد نخواهد بود. اما مطمئنا با توجه به چیزی که در مقاله کافه داری از آن صحبت کردیم، در تعریف مشتریان خود حتما قیمت را لحاظ نموده اند و مشتری مورنظر آنها بهای موردنظر را خواهد پرداخت.

البته ناگفته نماند که از نظر عده قلیلی کیفیت و طعم قهوه ای که در این کافه نوشیده بودند قابل بحث بوده است. اما در کل عملکرد کافه و کیفیت آنقدر رضایت بخش بوده است که چهار ستاره و نیم از پنج ستاره را دریافت نموده است.

امکاناتی که کافه کرو کالکتیو کانادا به مشتریان ارائه می دهد

 • وای فای و سرویس بیرون بر از جمله موراد عادی است که این کافه به همه مشتریان ارائه می دهد اما اتاق استراحت و آرامش، میزهای اشتراکی و طراحی، میزهای کار و مطالعه و سرویس هایی از این قبیل مخصوص افرادی است که برای این سرویس ها هزینه اشتراک پرداخت نموده باشند.

کافه اوه مای دیر (!) کانادا ( OH My Deer cafe)

این کافه هم در مونترال واقع شده و با استفاده از زبان در انتخاب اسم بازیگوشی و طنازی نموده! کلمه عزیز ( Dear) تقریبا مثل کلمه آهو ( Deer) شنیده می گردد و با استفاده از یک عبارت مرسوم به جای کلمه متداول از کلمه ای غیرعادی استفاده شده است!

ساعت کاری این کافه هر روز هفته از ساعت 08:00 تا 19:00 است. به استثنای روزهای شنبه و یکشنبه که یک الی دو ساعت دیرتر شروع به کار می نماید.

این کافه توانسته چهار ستاره و نیم از مجموع پنج ستاره را دریافت کند و نشان بدهد که می توان با شکستن چیزهایی که انتظارش را داریم، همچنان می گردد محبوب بود! برویم ببینیم نظر مشتریان این کافه چیست!

نظر مشتریان کافه اوه مای دیر (!) کانادا

این کافه علاوه بر چای، قهوه و نوشیدنی هایی از این قبیل ارائه دهنده سرویس صبحانه و صبحانه دوم یا برانچ هم هست و البته در این موارد هم توانسته رضایت قلبی مشتریان را به دست بیاورد.

در نظرات مشتریان از این کافه به عنوان محلی دنج با خوراکی های خوشمزه یاد شده است.

اما درمورد ساندویچ هایی که ارائه داده اند انتقاداتی وجود داشته که به نظر می رسد در ارائه ساندویچ آنقدر که باید و شاید خوب عمل ننموده اند. هرچه درمورد غذاها و نوشیدنی ها تحسین گرفته اند، درمورد ساندویچ ها اینطور نیست!

فکر می کنم برای کافه گردی در کبک و مونترال کافی باشد تا فرصت داشته باشیم به شهرهای دیگر هم سر بزنیم و کافه گردی در کانادا را در شهرها و کافه های دیگر کانادا ادامه بدهیم. به سراغ کافه های آلبرتا می رویم.

کافه های آلبرتای کانادا

کافه ی تیم هورتونز کانادا ( Tim Hortons Cafe)

با توجه به نظرات مشتریان و امکاناتی که تیم هورتونز ارائه می دهد به نظر می رسد که کافه داری در آلبرتای کانادا چندان کار پررقابتی نیست! نه تنها تیم هورتونز، بلکه رقبای او در کافه داری چنان در سطح معمولی هستند که به سختی می توان درمورد آنها چیز پراهمیتی برای نوشتن پیدا کرد! پس یک راست به سراغ نظرات مشتریان می رویم!

نظرات مشتریان درمورد کافه تیم هورتونز کانادا

با این که ارائه سرویس وای فای به مشتریان خیلی مرسوم است و امکان عجیبی نیست، اما بعضی کاربران گفته اند که وای فای هورتونز به سختی اتصال پیدا نموده است و کمی مشتریان را به سختی انداخته.

نارضایتی بعدی درمورد کارکنان و طولانی بودن مدت آماده سازی و تحویل سفارش بوده است. البته مواردی هم درمورد اخلاق کارکنان گفته شده بود که رضایت بخش بوده است.

روی هم رفته این کافه سه ستاره از پنج ستاره رضایت مشتری را به خود اختصاص داده است.

امکاناتی که کافه هورتونز کانادا به مشتریان ارائه می دهد

 • سرویس وای فای، محوطه باز و سفارش بیرون بر از امکانات کافه تیم هورتونز هستند.

کافه اورچارد کانادا ( اورچارد Cafe)

این کافه مخصوص قهوه، چای و ساندویچ و چند نوع دسر است و در مجموع از پنج ستاره چهار ستاره دریافت نموده است. تنها نقطه نظری که از این کافه به دست آمده است مربوط می گردد به کوکی هایی که گفته می گردد خیلی خوشمزه و با کیفیت است! این کافه مشتریان زیادی ندارد ولی توانسته با کوکی های باکیفیت و خوشمزه دل آنها را به دست بیاورد. کافه بی ادعایی است و شاید در آینده بتواند سری در سرها دربیاورد.

بله! مُشت نمونه خروار بود! واقعیت عجیبی است که کافه های آلبرتا در سطح معمولی هستند و اگر قصد راه اندازی کافه در کانادا را دارید، آلبرتا محل کم رقابت تری برای شروع است تا تورنتوی رنگارنگ یا کبک که شهر مردمی است با سلیقه خاص! بعد از این به سراغ ونکوور غربی می رویم و کافه گردیمان را در بریتیش کلمبیا ادامه می دهیم!

کافه های وست ونکوور کانادا

کافه پاپاروتی کانادا ( PappaRotti)

این کافه بیشتر شکل یک نانوایی است که در کنار آن نوشیدنی و خوراکی های خوشمزه کافه ای دیگر را هم می فروشد. جالب نیست؟! یک اسم ایتالیایی و یک مغازه نانوایی با نان های خوش عطر و خوش طعم که سروشکل دل ربا و جذابی هم دارند.

این کافه نانوایی در بریتیش کلمبیا واقع است، هر روز هفته از ساعت 08:00 تا 22:00 باز است؛ البته به جز شنبه و یکشنبه که یک ساعت دیرتر باز می گردد. پاپاروتی توانسته چهار ستاره از پنج ستاره را بگیرد و پیش مشتریان محبوب گردد. برویم سراغ نظرات مشتریان و ببینیم چه نکاتی درمورد این کافه وجود دارد.

نظر مشتریان درمورد کافه پاپاروتی کانادا

ظاهرا ترکیب نان های شیرین و کاراملی پاپاروتی با بستنی بین مشتریان این کافه هوادار پروپاقرص زیادی دارد. مشتریان این کافه اغلب به این کافه می آیند تا ترکیبهای عجیب تری را امتحان و کشف نمایند و اغلب شگفت زده هم می شوند! چه چیزی می تواند برای یک کافه انقدر منحصر به فرد باشد به جز شخصیت کاریزماتیک و جذاب گردانندگان آن و فکری آن را طراحی نموده است؟!

همانطور که انتظار داریم از کیفیت محصولات و خوشمزگی و عطر آن بسیار صحبت شده است.

امکاناتی که کافه پاپاروتی به مشتریان ارائه می دهد

 • وای فای، دسترسی مناسب و راحتی برای افرادی که دارای معلولیت هستند، سرویس ارسال سفارش به مشتری، سرویس بیرون بر و فضای باز از جمله امکاناتی است که این کافه به مشتریان خود ارائه می دهد.

کافه سیساید ویلِج کانادا ( Seaside village cafe)

همانطور که از اسم این کافه برمی آید، کافه ای است که در کنار یک دریاچه بنا شده است. یک کافه خیلی کوچک، با فضای دنج و منظره ای از دریا در بریتیش کلومبیا که توانسته چهار ستاره از پنج ستاره را از مشتریان خود دریافت کند. اما مشتری ها درمورد این کافه چه نظری دارند!؟ برویم ببینیم!

نظر مشتری ها درمورد کافه سیساید ویلِج کانادا

علیرغم این که خیل کثیری از مشتریان از کیفیت قهوه و خوراکی های دیگر ابراز رضایت نموده بودند، به کامنتی راجع به برخورد بد عوامل کافه و عدم شستن دست ها در شرایط کرونا برخوردم. در عین این که فقط یک کامنت این گونه بود، اما تاثیری که بدرفتاری عوامل می گذارد را دست کم نگیرید! خیلی طول می کشد تا چنین لکه ای از اعتبار یک کسب وکار پاک گردد!

امکاناتی که کافه سیساید ویلِج کانادا به مشتریان ارائه می دهد

 • وای فای، سرویس بیرون بر و فضای بیرونی امکاناتی است که این کافه به مشتریان ارائه می دهد.

خب! با هم به حدود بیست کافه در شهرهای مختلف کانادا سر زدیم و آنها را آنالیز کردیم. امیدوارم همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، اگر در فکر راه اندازی کافه درکانادا هستید از اطلاعات و سرنخ هایی که در این مقاله برایتان ارائه شد بهره ببرید و بهترین بهره وری عایدتان گردد. به علاوه این که توصیه می گردد در هر جایی از جهت مهاجرت و راه اندازی کسب و کار در کشورهای دیگر هستید از مشاوره با متخصصین و کارشناسان این امر غافل نشوید.

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت کاری کانادا

منبع: اینترنت

به "کافه های کانادا - نقد و آنالیز کافه های کانادا در شهرهای مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کافه های کانادا - نقد و آنالیز کافه های کانادا در شهرهای مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید