بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ لین هوان، بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 و دستورالعمل های تبعی آن از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 ابلاغ شد

به گزارش ایبنا، حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 در 314 امین جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی، نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز 29 اسفند 1401 مشخص و از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد.

این مصوبه شورای عالی کار برای اجرا در بنگاه های تولیدی و کارخانه ها باید در قالب بخشنامه ای از سوی وزارت کار اعلام گردد.

شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت؛ کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ 1401/12/29 پس از بحث و آنالیز راجع به مشخص حداقل مزد سال 1402 در اجرای ماده (41) قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انباق هر چه بیشتر اندازه عایدی آنان با سطح معیشت و بعلاوه با توجه به مقتضیات بنگاه های تولیدی و شرایط مالی جامعه؛ حفظ و نگهداشت نیروی کارآمد و ماهر و انتظام مزدی در کارگاه ها بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 و دستورالعمل های تبعی آن را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد. بخشنامه مذکور به امضای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستورالعمل های تبعی آن به امضای مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت اجرا ابلاغ شد.

منبع: فرارو

به "بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید