10فرمان برای آنهایی که رژیم دارند

به گزارش وبلاگ لین هوان، یکی از مشکلاتی که امروزه افراد گریبانگیر آن هستند، عدم موفقیت در پیروی از رژیم های غذایی صحیح می باشد. در این مقاله راهکارهایی را برای اجرای بهتر رژیم های غذایی و موفقیت در آن پیشنهاد می کنیم.

10فرمان برای آنهایی که رژیم دارند

10فرمان برای آنهایی که رژیم دارند

یکی از مشکلاتی که امروزه افراد گریبانگیر آن هستند، عدم موفقیت در پیروی از رژیم های غذایی صحیح می باشد. در این مقاله راهکارهایی را برای اجرای بهتر رژیم های غذایی و موفقیت در آن پیشنهاد می کنیم.

1-واقع بین باشید: هر نوع برنامه غذایی باید هم برای افراد خانواده شما و هم برای موفقیت شما مناسب باشد. یک رژیم خوب باید منطبق با بودجه، برنامه روزانه و مهارت های آشپزی شما باشد.

2-قول بدهید: روی یک تکه کاغذ، مهم ترین دلایل عادات غذایی خود را که راغب به تعویض آنها هستید بنویسید و آن را برای دوستان و یا خانواده خود بخوانید و به آنها قول بدهید که از این به بعد غذاهای سالم تری انتخاب و میل می کنید.

3-آرام آغاز کنید: تغییرات زیاد و خیلی بزرگ در برنامه شما برابر است با شکست. در صورتی که ایجاد تغییرات کوچک و کم می تواند باعث به وجود آمدن نتایج بزرگ و پایدار گردد. برای مثال شما می توانید برای آغاز، فقط یک تغییر کوچک در برنامه غذایی خود به وجود بیاورید (مثلاً اضافه کردن صبحانه به برنامه غذایی) و آن را به عادت تبدیل کنید.

4-اراده داشته باشید: بدن انسان خیلی خوب به اراده جواب مثبت می دهد. برای مثال اگر شما واقعاً تصمیم بگیرید که صبحانه بخورید، هر روز صبحانه (حتی کوچک) خواهید خورد.

5-به آن بچسبید: تحقیقات نشان می دهد و برای این که یک تغییر رفتاری تبدیل به عادت گردد، تقریباً به 12 روز زمان نیاز است، بنابراین مثلاً اگر می خواهید صبحانه را به برنامه غذای خود اضافه نمایید، می توانید همواره از شب قبل برنامه ریزی کنید که چه چیزی برای صبح خواهید خورد و آن را هر روز داشته باشید.

6- انعطاف پذیر باشید: زندگی پر ازحوادث پیش بینی نشده است. بنابراین برنامه های ما گاهی اوقات نیاز به عوض شدن خواهند داشت. اگر شما یکروز صبح به خاطر کار غیر منتظره ای که برای تان پیش آمده بود مجبور شدید خانه را زودتر از همواره ترک کنید، می توانید صبحانه خود را بسته بندی نموده ودر راه میل نمایید.

7- خلاق باشید: یک فهرست از تمام غذاهای ممکن درست کنید، مثلاً یک فهرست راجع به تمام صبحانه های موجود که شما هم در خانه، هم در ماشین، هم در اتوبوس و هم در محل کار می توانید بخورید و از آن لذت ببرید.

8-همواره مواد را در دسترس خود داشته باشید: زمانی که از غذاهای موجود فهرستی درست کردید، می توانید مواد موجود در آن غذا را تهیه کنید و همواره (چه درخانه، چه در محل کار و یا هر جای دیگر) در دسترس خود داشته باشید.

9-خودتان را عوض کنید و ببخشید: سالم خوردن به معنای عالی خوردن و بدون اشتباه خوردن نیست. اگر شما زمانی یک اشتباه کردید و یا چند روز غذای سالم نخوردید، اشکال ندارد. به سرعت بعد از آن به روال سابق صحیح خوردن خود باز گشت و به آن ادامه دهید.

10-به خودتان تبریک بگویید: عوض کردن عادت غذایی می تواند خیلی سخت باشد، بنابراین شما فقط به این فکر کنید که برای چه مدت طولانی این عادات غذایی را داشته اید. سپس برای انجام هر تغییری که در عادت خود می دهید، یک جایزه برای خود خریداری کنید و به خودتان تبریک بگویید. البته بهتر است این جایزه یک غذای نامناسب نباشد!

منبع:دنیای تغذیه ش 93

منبع: راسخون

به "10فرمان برای آنهایی که رژیم دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10فرمان برای آنهایی که رژیم دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید