کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا گسترش ویروس جهش یافته در آلمان

به گزارش وبلاگ لین هوان، نهادهای بهداشتی انگلیس شب گذشته از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در این کشور با 55892 ابتلا در 24 ساعت و مقامات آلمانی هم از مشاهده چندین مورد دیگر آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی در این کشور خبر داده اند.

کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا گسترش ویروس جهش یافته در آلمان

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا زمستان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ لین هوان، موج دوم کرونا در اروپا همچنان جولان داده و بر عواقب آن اضافه کرده می شود.

ساکنان خانه های سالمندان بلژیک بیشترین قربانیان کرونا

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که خانه های سالمندان در بلژیک به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته وآمارهای مبتلایان و فوتی ها در این اماکن به صورت چشمگیر افزایش داشته است. از ابتدای شیوع کرونا در این کشور 11066 نفر از ساکنان این اماکن در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که شامل 57 درصد همه مرگ های کرونایی در این کشور می شود.

سازمان عفو بین الملل در ماه نوامبر دولت بلژیک را به قصور و کوتاهی در مسئله حمایت از ساکنان خانه های سالمندان متهم کرد.

پیش بینی بدتر شدن شرایط کرونایی انگلیس

دانشمندان کالج امپریال لندن هم یک آنالیز را درباره ویروس جهش یافته جدید کرونا انجام داده اند که یک ویروس شناس انگلیسی از دانشگاه کوئین مری نتایج این آنالیز را نگران نماینده ارزیابی نموده است. در این آنالیز همان گونه که قبلا فرض می شد سرعت سرایت ویروس جدید بسیار بیشتر از انواع قبلی است.

این محقق در پیغام مفصل توئیتری نوشته است که نوع جدید کرونا تا کنون عمدتا در گروه های سنی جوان تر دیده شده و البته سرایت بیشتر آن به کهنسالان مسئله ای مربوط به گذر زمان است. وی این طور نتیجه گیری کرد که به این ترتیب شرایط کرونایی در انگلیس به طرز چشمگیری بدتر خواهد شد.

یک مثال عددی درباره قابلیت شیوع این بیماری نشان می دهد که اگر این نوع جدید به قدرت سابق شیوع پیدا کند می تواند در عرض 2 ماه یک منطقه با 2 هزار ابتلای روزانه را به 62 هزار ابتلای روزانه تبدیل کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ لین هوان بخوانید. (کلیک کنید)

این محقق انگلیسی تاکید نمود که باید همه اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش این ویروس به عمل آید.

553 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 22924 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 553 مور مرگ جدید کرونایی در این مدت اطلاع داد.

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی امیدها برای کاهش قریب الوقوع محدودیت ها را کاهش داده و اظهار داشت: ما باید حالا آمارها را به صورت پایدار کاهش دهیم. وی درباره کاهش محدودیت ها بعد از 10 ژانویه ابراز تردید کرد. وی خواهان مبارزه قاطعانه تر دولت و ایالات آلمان با ویروس کرونا شد.

اعتراضات شهروندان آلمانی علیه سیاست های کرونایی دولت

شب گذشته و در آستانه خاتمه سال میلادی 2020 شهروندان آلمانی در اشتوتگارت علیه سیاست های کرونایی دولت اعتراض کردند. به گفته پلیس این اعتراضات در چند منطقه برگزار گردید و بسیاری از معترضان به قواعد کرونایی پایبند نبودند.

رئیس شرکت بیونتک هم از کوشش های این شرکت برای بالا بردن فراوری واکسن کرونا اطلاع داده و کمبود واکسن در اروپا را با سیاست خرید این اتحادیه هم مربوط دانسته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ لین هوان بخوانید. (کلیک کنید)

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم در سخنرانی خود به مناسبت سال نوی میلادی درباره خروج قدرمندانه تر از بحران کرونا در سال جدید میلادی ابراز امیدواری نموده و گفت: سال 2020 سخت بود و نقاط ضعف ما را یادآوری کرد، اما ما متحدتر از این بحران خارج می شویم و چیزهای زیادی آموخته ایم.

تشدید محدودیت ها در اسلواکی

کشور اسلواکی هم سال جدید میلادی را با شروع محدودیت های سخت کرونایی شروع کرد. دولت اسلواکی شب گذشته این محدودیت های جدید برای مهار کرونا را اتخاذ کرد. این محدودیت های سختگیرانه تا 24 ژانویه در این کشور ادامه خواهد داشت.

واکسیناسیون بیش از یک میلیون انگلیسی علیه کرونا

در انگلیس هم تا به حال حدود یک میلیون نفر علیه کرونا واکسینه شده اند. این کشور از 8 دسامبر طرح واکسیناسیون سراسری را شروع نموده و بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت تا 27 دسامبر حدود یک میلیون نفر اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس شکسته شد

انگلیس شب گذشته رکورد جدیدی در آمار مبتلایان روزانه را ثبت کرد و نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای 55892 مورد ابتلا به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت اطلاع دادند. 964 نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به کرونا جان دادند.

ایتالیا می خواهد با وجود شیوع گسترده کرونا از 7 ژانویه مدارس را بازگشایی کند.

ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه در لتونی

لتونی سال میلادی 2021 را با ثبت رکورد جدیدی در مبتلایان روزانه به خاتمه رساند. نهادهای بهداشتی در این کشور شب گذشته اطلاع دادند که در عرض 24 ساعت 1861 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است.

در نروژ هم از دوم ژانویه سفر مسافران تنها با وجود تست منفی کرونا امکان پذیر خواهد بود. این خبر را دولت نروژ روز پنج شنبه اظهار داشت.

بلژیک هم کنترل شدید مسافران را در دستور کار قرار داده است.

گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی در آلمان

موارد آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی در آلمان هم همچنان افزایش می یابد. موارد جدیدی از این ویروس در ایالت بادن-وورتمبرگ دیده شده است.

صدر اعظم اتریش: در مرحله نهایی و سخت مبارزه با کرونا قرار داریم

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش در آستانه شروع سال جدید میلادی ماه های گذشته را ماه های سختی عنوان نموده و همچنان ماه های سخت دیگری را در پیش رو دانسته و در عین حال اظهار داشت که در سال جدید امید و اطمینان به کشور باز می شود.

وی تاکید نمود: بالاخره واکسیناسیون کشور را هفته به هفته به شرایط نرمال نزدیک تر می نماید، بخصوص وقتی که حدود 1.7 میلیون نفر در سن بالای 65 سال و افراد کهنسال در کشور واکسینه شوند.

کورتس پیش بینی کرد که در تابستان شرایط به حال نرمال بازگشته و رشد مالی را با خود به همراه آورد. وی تاکید نمود: ما در مرحله نهایی مبارزه با کرونا قرار داریم و پیمودن آخرین مترها در این راستا را بخصوص سخت دانست.

حزب سوسیال دموکرات اتریش هم درباره کاهش عجولانه محدودیت ها در این کشور هشدار داده است. رئیس این حزب در این باره گفته است که آمارهای کرونایی برای کاهش محدودیت ها خیلی زیاد است.

وی تاکید نمود که با حدود 3 هزار مبتلا در هر روز آمارها همچنان بالا است. وی از این رو درباره تصمیمات دولت برای کاهش محدودیت های سختگیرانه در ژانویه ابراز تردید کرد.

در اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی اخیراً آمار مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته و مقام های این کشور با اعمال محدودیت های سخت در کوششند تا این بحران را مهار نمایند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش362911 نفر به کرونا مبتلا شده و 6261 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

نروژ سفرها از انگلیس را ممنوع نمود

نروژ به دلیل نگرانی درباره گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی ممنوعیت سفر برای مسافران از انگلیس به این کشور را تصویب نموده است.

در فرانسه هم اولین مورد از ویروس جهش یافته کرونا از افریقای جنوبی ثبت شده است. این ویروس در یک مسافر فرانسوی که اخیرا به آفریقای جنوبی سفر نموده بود دیده شده است. روز شنبه هم اولین مورد از ویروس جهش یافته انگلیسی در فرانسه دیده شده بود.

نخست وزیر پرتغال که از اول ژانویه ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را از آلمان تحویل گرفته بر لزوم مقابله با بحران کرونا و بحران سلامت ایجاد شده پیغامد آن تاکید نموده و گفت: قبل از اینکه پرتغال در سطح اروپایی در راستای اروپای دیجیتالی و اجتماعی کار کند باید بحران سلامت را حل نماید. وی بحران کرونا را همچنان در سال 2021 مسئله ای تاثیر گذار بر زندگی انسان ها دانسته و کمپین واکسیناسیون در اروپا را مسئله ای دانست که بر ریاست دوره ای کشورش سایه خواهد افکند.

وی تاکید نمود که می خواهد دسترسی همه به واکسن کرونا را تضمین کند. به گفته نخست وزیر پرتغال واکسن ها باید برای مقابله با ویروس کرونا موثر باشند. وی اضافه کرد: این ابزار باید عادلانه تقسیم شود و در دسترس همگان قرار گیرد.

نخست وزیر پرتغال همچنین خاطر نشان کرد که هدف ما باید ایمنی دنیای علیه کرونا باشد.

یکی از مهم ترین وظایف ریاست دوره ای پرتغال هماهنگ سازی بسته های کمکی عظیم اتحادیه اروپا در مقابله با شیوع کرونا به ارزش 750میلیارد یورو خواهد بود. آلمان با مذاکرات مقدماتی آماده سازی های لازم را در مرحله اول پرداختن به این مسئله انجام داده است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال 2620425 نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده و 64632 نفر هم در اثر ابتلا به این ببیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2488780 نفر به کرونا مبتلا شده و 73512 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1936718 نفر به کرونا مبتلا شده و 50837 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 1745518 نفر به کرونا مبتلا شده و 34182 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا گسترش ویروس جهش یافته در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا گسترش ویروس جهش یافته در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید