ستاره ساز؛ جای محمدحسین میثاقی دقیقا این جاست!

به گزارش وبلاگ لین هوان، از دوم فروردین مسابقه ای روی آنتن شبکه سه رفته است که جدی ترین رقیب عصر تازه خواهد بود. تلنت شویی که به بچه های عاشق فوتبال اختصاص دارد.

ستاره ساز؛ جای محمدحسین میثاقی دقیقا این جاست!

به گزارش خبرآنلاین، ستاره ساز برنامه ای است که ده قسمت از آن در تعطیلات نوروزی روی آنتن شبکه سه می رود؛ برنامه ای برای کشف استعدادهای فوتبالی که با داوری مجتبی جباری، ادموند بزیک، فیروز کریمی و خداداد عزیزی ساخته شده است.

جواد فرحانی، تهیه نماینده این برنامه که تهیه نماینده دو فصل ابتدایی خندوانه بوده و با این برنامه و هزارداستان توانسته کارنامه پر و پیمانی در فراوری برنامه های تلویزیونی داشته باشد، می گوید: این ایده ای است که فکر می کنم همه چیزش از سر قسمت خوب کنار هم قرار گرفته است. ما در مرحله اول ده قسمت از برنامه را در عید پخش می کنیم.

واقعا فکر می کنم ستاره ساز یکی از سنگین ترین کارهایی است که تا به حال در تلویزیون انجام داده ایم. من برای اینکار از دو دوستم یاری خواستم که کنارم باشند. از رضا حداد و نیما بانک که در سینما و تئاتر تجربه ویژه ای دارند. ما قاب هایی گرفته ایم که کمتر نمونه هایش را در تلویزیون دیده اید.

استعدادیابی از میان صد هزار ویدئو

او ادامه می دهد: فکر می کنم تکنولوژی سخت افزاری که برای ساخت این برنامه استفاده شده، بی نظیر است. الکی هم شعار نمی دهیم که مثلا فلان استیج را ساختیم که بزرگترین استیج تاریخ تلویزیون است و اگر رضا حداد به عنوان سرمایه گذار نبود، این اتفاق اصلا میسر نمی شد. درحقیقت ما خواستیم کاری متفاوت کنیم و فکر می کنیم این اتفاق را رقم زده ایم.

تیم برنامه ساز ستاره ساز که داورانش مجتبی جباری، ادموند بزیک، فیروز کریمی و خداداد عزیزی هستند، به 9 منطقه در کشور رفته اند. بنا بر گفته تهیه نماینده برنامه، ویدئوهای رسیده به این برنامه به وسیله فراخوان بیش از صد هزار ویدئو بوده است و آنها داوران شان را با تیم سازنده به استان ها اعزام نموده و توانسته اند از این طریق 160 نفر را برای مرحله شروع انتخاب نمایند. این 160 نفر قبل از عید در چند مرحله گزینش شده و داوران از آنها یک بار دیگر تست استودیویی گرفته اند تا هر داور در نهایت 10 شاگرد داشته باشد و آموزشگاه فوتبال ستاره ساز رسما بعد از عید کلید بخورد.

در حقیقت گروه داوری در مرحله اول غربالگری نموده، سپس از میان برگزیده ها، تست مجددی گرفته است. هر داور باید از میان مهمان ها، 10 نفر را برگزیند و با این شاگردان کار کند.

تقلید از برنامه های مشابه خارجی با متر و معیارهای داخلی

فرحانی ترجیح می دهد ماجرا را این گونه توضیح دهد: این مدل برگزاری آموزشگاه ها اتفاقا مدل های خارجی خیلی پیروز دارد. حتی برنامه فوتبالی اش هم هست. اینکه هر داور کار آموزش چند تا از بچه ها را بر عهده می گیرد و در سرانجام هفته برنامه پخش می گردد. فقط ما کمی مدلش را با متر و معیارهای خودمان منطبق کردیم.

او البته می گوید: من و یکی از دوستان قبل از این برنامه شبی با عبدی را هم بر همین اساس طراحی کردیم اما متاسفانه به دلایلی که حالا بعدا باید توضیحش بدهم، نیمه کاره ماند. ولی آنجا هم اتفاقا مدل ما همین مدل آموزشگاه بود.

این برنامه دو مجری دارد؛ محمدحسین میثاقی و امیرعلی دانایی. در استودیو و همراه با داورها، نقشی که مثلا علیخانی در عصر نو به عنوان مجری اصلی بازی می نماید را محمدحسین میثاقی بر عهده دارد. فرحانی دراین باره می گوید: اتفاقا جای میثاقی درست همین ستاره ساز است. یک برنامه با ریتم تند و پر هیجان. همان چیزی که محمدحسین دوست دارد و استادش است. ترکیبی از فوتبال، تکنیک، تفریح و هیجان.

مجری پشت صحنه این کار هم امیرعلی دانایی است؛ هنرپیشه ای که قرار است حالات بچه ها و ریتم دراماتیک و حالات هیجانی داورها و شرکت نماینده ها را روایت کند. کسی که شاید کمی برای اینکار اتوکشیده به نظر برسد.

رقابت ستاره ساز و عصر نو

اما باید دید ترکیب میثاقی و دانایی چه از آب در خواهد آمد. فرحانی می گوید با این تیم به پیروزیت کارش امیدوار است، چون در قالب یک مسابقه، یک فراوری کاملا سینمایی را با استیجی هیجان انگیز روی صفحه تلویزیون می برد و با دو دوست دیگرش نیما بانک و رضا حداد سعی دارند مخاطب را جذب نمایند.

اینک باید منتظر ماند و دید در ده قسمتی که این برنامه در تعطیلات نوروز پخش خواهد شد و پس از آن هفته ای دو شب -که احتمال فراوان سه شنبه و چهارشنبه ها خواهد بود- روی آنتن می رود، آیا ستاره ساز می تواند در رقابت با عصر نو کار احسان علیخانی که شنبه ها و یکشنبه های هر هفته پخش می گردد، پیروز باشد؟

فرحانی برای این پروژه سنگین روی جذابیت فوتبال و استعدادهای نابی که جذب شده اند، سرمایه گذاری نموده است و البته روی خوشمزگی فیروز کریمی و خداداد عزیزی که قرار است استودیوی برنامه اش را در زمان داوری ها از خنده منفجر نمایند.

منبع: زندگی روز

به "ستاره ساز؛ جای محمدحسین میثاقی دقیقا این جاست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره ساز؛ جای محمدحسین میثاقی دقیقا این جاست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید