راز جراحی های لاغری

به گزارش وبلاگ لین هوان، یکی از بزرگ ترین مسائل جامعه امروزی ، افزایش آمار چاقی در جهان می باشد که این آمار روزانه در حال افزایش می باشد. فرایند افزایش وزن علاوه بر تاثیر بر روی ظاهر فرد ، بر بیماری هایی که با افزایش وزن به آن مبتلا می شویم نیز اثرگذار است. به همین علت سالانه افراد زیادی متقاضی انجام جراحی های لاغری می باشند. اضافه وزن و انواع بیماری ها به علت زندگی ماشینی و استفاده از غذاهای ناسالم تبدیل به بزرگترین معضل در بین مردم شده است. این افراد به جای تغییر سبک زندگی ، افزایش فعالیت های ورزشی و رژیم غذایی سالم به سراغ روش سریع تر و پرخطر تر یعنی جراحی های لاغری می فرایند که در کنار مزیت های این جراحی، خطرات و عوارض چشمگیری نیز قابل مشاهده می باشد.

راز جراحی های لاغری

امروزه با تغییر معیارهای زیبایی جامعه و عمل های موفقیت آمیز در پزشکی ، افراد زیادی ، خواستار جراحی های لاغری و زیبایی هستند که باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت زیباجویان شده است.

بعضی از افراد، جراحی های لاغری را به دلیل درمانی و بعضی دیگر به دلیل زیبایی ظاهری انجام می دهند. گاهی کل اندام شخص دچار اضافه وزن می باشد و گاهی بعضی از اشخاص دچار چاقی موضعی می باشند که از یک یا چند روش جراحی زیبایی استفاده می گردد. این شرایط برای فرد با جراحی های لاغری قابل درمان است.

جراحی های لاغری به دو شیوه باز و لاپاراسکوپی انجام می گردد و به دلیل به روزبودن ، جراحی به روش لاپاراسکوپی و جای کمتری برای باقی ماندن جای برش ها و کم بودن مقدار باز شدن برش ها ، روش بهتری می باشد.

جراحی های لاغری به سه دسته تقسیم می شوند که شامل جراحی های محدود کننده، جراحی هایی که باعث کاهش جذب می شوند و کاشت یک وسیله الکترونیکی می باشند. براساس این سه دسته روش های جراحی متفاوت می شوند.

روش های مختلف برای جراحی موضعی لاغری وجود دارد از جمله عمل هایی که می توان به آن اشاره نمود ، لیپوماتیک ، لیپولیز ، ابدومینوپلاستی ، بای پس معده ، اسلیو معده ، لاغری پلیکاسیون و بالون معده می باشند.

اگر تصمیم به جراحی های لاغری دارید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که بدن هر فرد با دیگری فرق دارد و بدن شما براساس ظاهر و مقدار احتیاج به لاغری و تغییر باید برای جراحی های مختلف لاغری انتخاب و آماده گردد.

بعضی از جراحی های لاغری در ادامه مقاله راز جراحی های لاغری برای آگاهی بیشتر شما آماده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید.

جراحی لاغری با لیپوماتیک

در روش جراحی لیپوماتیک ، شکاف خیلی ظریفی ایجاد می گردد و از این برش ، لوله کانولا در جهت های مختلف با امواج فراصوت آغاز به لرزش می نماید و به وسیله همان لوله با قدرت مکش چربی ها از بدن خارج می گردد.

لاغری با جراحی لیپولیز

در روش جراحی لیپولیز ، شکاف خیلی ظریفی برای باقی نماندن جای اسکار روی بدن فرد ایجاد می گردد که چربی های تجمع شده به وسیله امواج اولتراسونیک یا امواج لیزری سوزانده می گردد و به صورت روغن ذوب شده به وسیله شکاف از بدن خارج می گردد.

تفاوت و شباهت لیپوماتیک و لیپولیز

هدف از انجام هر دو جراحی ، لاغری موضعی هستند اما مکانیسم هایشان متفاوت می باشد. لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن مدرن است. یکی از عمده تفاوت این دو روش در چربی خارج شده از بدن می باشد، در روش لیپوماتیک از چربی های خارج شده می توان مجدد استفاده نموده و در نواحی مختلفی اعم از صورت ، سینه ، باسن تزریق نمود.

اما چربی ها در روش جراحی لاغری لیپولیز ، تبدیل به روغن مایع می گردد و چربی ها در قسمت های دیگر قابل تزریق و استفاده نمی باشد.

استفاده از چربی خارج شده

پس از اینکه چربی مورد احتیاج به صورت سالم با روش لیپوماتیک از بدن خارج شد و پس از آماده شدن در نواحی مورد نظر تزریق می گردد.

امروزه تزریق چربی یکی از پرطرفدارترین روش ها محسوب می گردد.

مزایای جراحی لاغری

از مزایای جراحی.های لاغری می توان به کاهش سریع وزن ، بهبودی بیماری های ناشی از چاقی ، بهبود کیفیت زندگی فرد ،افزایش متابولیسم ، افزایش طول عمر و افزایش اعتماد به نفس اشاره نمود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لاغری هستند ؟

اگر شما دارایی شرایط ذکر شده می باشید می توانید کاندید مناسبی برای جراحی های لاغری باشید.

کسانی که شاخص توده بدنی شان بین 35-40 می باشند.

کسانی که با افزایش وزن دچار بیماری های فشارخون ، دیابت ، کبد چرب و غیره شده اند.

کسانی که بالای 18 سال سن دارند و نوجوانان در صورت مسائل حاد از اضافه وزن

اگر از الکل و دخانیات استفاده نمی کنید.

اگر چندین سال با چاقی درگیر هستید.

اگر مشکل پرخوری داشته اید و مقدار اشتهای تان اکنون از کنترل تان خارج شده است.

اگر از داروهایی استفاده می کنید که باعث اضافه وزنتان شده است.

جراحی لاغری اصطلاحی است که اشاره به کاهش وزن موثر در افراد چاق را دارد. جراحی لاغری عمل ساده ای نیست و از چندین تکنیک و روش برای جراحی های لاغری استفاده می گردد. مکانیسم های لاغری ، کاهش حجم معده و مقدار جذب مواد غذایی یا هردو می باشد.

پس از جراحی های لاغری باید سبک زندگی سالم را در پیش گرفت و روزانه موظف به انجام ورزش های سبک می باشید. وزن شما باید ثابت بماند و از پرخوری مانند گذشته پرهیز کنید. این جراحی ها باعث کاهش وزن می گردد اما این نکته را می دانید که هیچ روشی برای لاغری مناسب تر از ورزش و رژیم غذایی مناسب نمی باشد.

هزینه جراحی های لاغری چقدر می باشد؟

هزینه جراحی های لاغری با توجه به روش انتخاب شده و ناحیه تحت درمان معین می گردد، به همین دلیل نمی توان به طور دقیق هزینه را گفت.

برای کسب اطلاع از هزینه شما می توانید به یک پزشک مجرب مراجعه کنید تا او پس از آنالیز شرایط شما هزینه را به شما بگوید.

منبع : https://razjarahi.ir

منبع: تجارت نیوز

به "راز جراحی های لاغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز جراحی های لاغری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید