جاهای دیدنی ایسلند ، 7 علت برای سفر به ایسلند

به گزارش وبلاگ لین هوان، ایسلند. سرزمین گوسفندها، شفق های قطبی، آتشفشان هایی با نام های غیر قابل تلفظ (سعی کنید Eyjafjallajökull را تلفظ کنید!) آبشار های جادویی، کوه های ناهموار ودیگر منظره ها بی نظیر است. چگونه ممکن است که یک جزیره کوچک این همه مکان های زیبا و مجذوب نماینده داشته باشد؟ در هر قدم از این جاهای تماشای ایسلند تغییر می نمایند، از زمین های سرسبز گرفته تا کوه های برفی و یخچال های طبیعی بی نظیر که شبیه مریخ هستند، همگی را می توانید در سفر به ایسلند ببینید. ایسلند تا به حال هیچ وقت در متحیر ساختن ما ناکام نبوده است. من زمانی که برای بار اول از آن تماشا نموده بودم، انتظارات بالایی از ایسلند داشتم. فیلم ها و تصاویری از یک زمین با کوه هایی با قله های دندانه ای، آتشفشان هایی با گدازه های ویران نماینده، تپه هایی با دام ها و موجودات مختلف و یخچال هایی که کیلومتر ها به درازا کشیده شده بودند را در مجلات دیده بودم.ایسلند دقیقا مطابق با انتظارات و توقعات من بود. اکنون، یک سال هم از آخرین بازدید من از ایسلند نمی گذرد (اما دوباره ایسلند را در سپتامبر خواهم دید!). البته این کشور در سال های اخیر با انفجاری از حضور جهانگرد ها روبرو شده است و طبیعتا به خاطر حضور جهانگرد های بیشتر، نسبت به قبل گران تر شده است. اما بیشتر جهانگرد ها در جنوب ایسلند و نزدیکی Reykjavik تمرکز دارند. هر بار که از مرکز ایسلند خارج شوید، دیگر فقط خودتان هستید و طبیعت اطراف شما (من تنها سه جهانگرد دیگر را در طول یک هفته ای که در Westfjords بودم، دیدم).با افتخار برای هدایت شما در سفر به ایسلند، لیستی از کارها و مکان های مورد علاقه خودم را برای خوشگذرانی در ایسلند که مطمئنا شما را نیز جذب خود می نماید در ادامه می گویم. سریع بلیت هواپیما خود را رزرو کنید، چرا که برترین موارد را در زیر آورده ام. در ادامه با آشنایی با جاهای تماشای ایسلند همراه باشید.

جاهای دیدنی ایسلند ، 7 علت برای سفر به ایسلند

جاهای دیدنی ایسلند : Reykjavík

در سفر به ایسلند ، این مرکز امروزی؛ پر است از کافه ها، کلاب های مهیج، بارهای محبت آمیز و یک شهر قدیمی با رنگ روشن با ردیف هایی از خانه های چوبی که در کنار هم ساخته شده اند. بیشتر شبیه به یک محله کوچک ولی غول پیکر است تا یک شهر. با وجود اینکه بسیار کوچک است، اما ارزش آن را دارد که چند روز بیشتر را در آن سپری کنید تا هنر و فرهنگ کافه نشینی این شهر برای خوشگذرانی در ایسلند را احساس کنید و اگر یک شب زنده دار هستید، عاشق سبک مهمانی ها و پارتی ایسلندی ها خواهید شد زیرا ایسلندی ها این کار را خوب بلدند. من عاشق این شهر هستم و در سفر به ایسلند و جاهای دیدنی ایسلند ، هیچوقت نشده که حوصله ام سر برود. از خواندن کتاب در کافه ها گرفته تا پرسه زنی در سواحل و صرف نوشیدنی با دوستان، همه این ها مرا در طول بازدید هایم از این شهر، به وجد آورده است.

جاهای دیدنی ایسلند : Westfjords

Westfjords شبه جزیره ای بزرگ در شمال غربی ایسلند با انبوهی از کوه ها و یک خط ساحلی است که به شدت به وسیله آبدره ها معنای خاصی پیدا نموده است. این یکی از بخش های بکر ایسلند و منطقه مورد علاقه من است. تعداد کمی از مردم اینجا زندگی می نمایند و بازدید و عامل کمتری دارند، هرچند ایسلندی ها تعطیلات تابستانی خود را در اینجا می گذرانند. این منطقه شامل شهرهای کوچک، روستا های ماهیگیری، کوه ها، آبشار ها و دریاچه ها است. در ماه های تابستان، مرغان دریایی و نهنگ ها آن را خانه خود می نامند. در زمستان، بسیاری از جاده ها به مدت چند ماه با یخ و برف بسته می شوند. اما شما می توانید شهرهای کوچک، آبدره های عمیق و قله های زیبا را برای خودتان پیدا کنید. در سفر به ایسلند بدانید که گشت و گذار در این منطقه اصلا آسان نیست، اما مردم محلی به راحتی شما را سوار می نمایند و به مقصد می رسانند، زیرا اساسا اتوبوسی اینجا وجود ندارد. مطمئن باشید که در Tjöruhúsið واقع در ¡Safjörður حتما تا جایی که می توانید غذا بخورید واز بوفه روزانه آن بهره ببرید که واقعا لذیذ و خوشمزه است!

یک تالاب آرام را تجربه کنید

بیشتر مردم در تالاب آبی خیس می شوند. آب این آبگرم بزرگ، بوسیله گرمای زمین گرم می گردد. گرچه این گرانترین آب گرم در نوع خود است، نمیتوانید انکار کنید که شناخته شده ترین استخر زمین شناسی ایسلند و جذابترین جاذبه توریستی کشور نیز است. اما در این کشور چندین استخر گرم برای خوشگذرانی در ایسلند وجود دارد. ریکیاویک خود یک استخر محلی دارد. در شمال ایسلند حمام های طبیعت میوتن وجود دارد و در مسیر ویک، چشمه های کوه معروف مخفی (اما نه خیلی مخفی!) وجود دارد. شما تعداد زیادی چشمه آب گرم را در اطراف این جزیره پیدا خواهید کرد.برای سفر به ایسلند از وبسایت Hotpot ایسلند برای پیدا کردن آنها بهره ببرید.

خوشگذرانی در ایسلند : دایره طلایی

دایره طلایی از جاهای دیدنی ایسلند مسیر توریستی محبوبی است که شامل آبشار های گولفسس، گیزیر و پارک ملی Thingvellir است. مردم در یک برنامه کوتاه مدت همواره از این منطقه دیدن می نمایند. در سفر به ایسلند شما به راحتی می توانید کل حلقه را در یک روز رانندگی کنید. در طول راه، چند مزرعه وجود دارد که در آنجا می توانید متوقف شوید و اسب های ایسلندی را مشاهده کنید. مکان های اصلی عبارتند از:

Gullfoss: این آبشار از Langjökull که دومین یخچال طبیعی بزرگ ایسلند است تامین می گردد. Gullfoss یکی از آبشارهایی است که عکس های زیادی از آن گرفته شده است. در حالی که نه بزرگترین است و نه باشکوه ترین، شکل V آن برای دیدن بسیار چشم نواز است. معروف ترین آبشار ایسلند، آب را از ارتفاق 105 فوت به یک دره شیب دار می ریزد. در روز های آفتابی، ریزش آب آبشار رنگین کمان ایجاد می نماید. این یک نمایش واقعا شگفت انگیز و صحنه ای ارزشمند پس از یک پیاده روی خوب است.

Geysir: چشمه آب گرم معروف دره هوآکالالور. گیزیر دیگر به ندرت فوران می نماید، اما در نزدیکی Strokkur آبی به ارتفاع 15 تا 20 متر هر ده دقیقه یکبار از آن فوران می نماید. در این منطقه در طول مسیر نیز چندین چشمه آب گرم و رنگی وجود دارد. اگر می خواهید از کوه های اطراف بالا بروید این مسیر حدود 20 دقیقه طول می کشد. پس از رسیدن به ارتفاع بالا، شما با منظره های زیبا از زمین ها رو به رو خواهید شد.

Thingvellir: این مکان پر از مسیرهای پیاده روی و جاده های کمپینگ خیره نماینده است، اما شاهکار بزرگ آن این است که این تنها مکان در دنیا است که شما می توانید دو صفحه اصلی تکتونیکی را که از سطح دریا فاصله دارند، ببینید. پیاده روی که در پارک 1-2 ساعت طول می کشد بسیار خوب و مفید است، اما منظره بسیار زرق و برق دار آن خیره نماینده است و البته راه رفتن در طول آن اصلا سخت نیست. شما بعلاوه می توانید غواصی بین این صفحات تکتونیکی را هم انجام دهید.

چگونه به آنجا برویم؟

گولفوس در 124 کیلومتری از ریکیاویک واقع شده است. از Geysi و در راه 35 (Biskupstungnabraut)، حدود 30 دقیقه با ماشین راه است. آبشار را می توان به صورت رایگان در 24 ساعت هر روز هفته بازدید کرد. این یک فضای باز عمومی است.

خوشگذرانی در ایسلند : دیدن شفق های قطبی

از سپتامبر تا آوریل، شفق های قطبی شمالی در اینجا قابل مشاهده است. این نور های رقصنده یکی از بزرگترین معجزات طبیعی در دنیا است. برای دیدن این شفق نادر در تمام جلال آنها در ایسلند احتیاج به صبر، شانس و تاریکی دارد. شهرهای کشور در شمال برترین مکان برای دیدن شفق ها، به ویژه در دوره های کم فعالیت است. اگر شفق ها واقعا قوی باشند، گاهی اوقات آنها را در Rekjyavik هم می بینید.Jökulsárlón (تالاب Jökulsárlón)این جزیره یخ زده در جنوب شرقی ایسلند، تنها چند دهه است که به یکی از محبوب ترین جاذبه های این منطقه تبدیل شده. Glacier Breiðamerkurjökull بسیار سریع از 1920 تا 1965 عقب نشینی کرد و این دریاچه خیره نماینده را که تا 190 متر عمق دارد، بجا گذاشت. این جزیره یخی در تالاب شناور است.برای خوشگذرانی در فقط با نشستن و گوش دادن به صدای برخورد بلوک های یخ به یکدیگر در راه خود به دریا بی نهایت لذت می برم . شما بعلاوه می توانید گردش با قایق در اطراف تالاب را تجربه کنید

چگونه به این تالاب برویم؟

Jökulsárlón در لبه بزرگراه ملی 1 واقع شده است؛ پس اگر تنها کنار جاده بایستید، دسترسی به آن بسیار ساده است. بعلاوه بازدید از آن هم رایگان است.

خوشگذرانی در ایسلند : پیاده روی یخ ها

در طول ماه های زمستان، یخچال ها کمتر آب می شوند و گروه های گردشگری در سراسر آن به گردش می پرداند. هیچ راهی بهتر برای دیدن یخچال های طبیعی از اینکه بر روی آنها راه بروید و حس درونی خود را با راه رفتن بر روی این یخچال ها آزاد کنید وجود ندارد. Vatnajökull یکی از محبوب ترین یخچال های طبیعی برای پیاده روی است، اگرچه در سراسر کشور یخچال های دیگری نیز وجود دارد. بعضی از شرکت های توریستی که گشت و گذار هایی بر روی این بخچال ها را برای مسافران برنامه ریزی می نمایند، عبارتند از Extreme Iceland، راهنمای کوهستان ایسلندی و Trek Islande.

معرفی کتاب My In-Depth Budget Guide to Iceland

عشق من به ایسلند بخاطر مردم این منطقه و بخاطر زیبایی طبیعت آن برای خوشگذرانی در ایسلند بود. اجازه ندهید که قیمت های بالا از ایسلند شما را بترساند. راه های زیادی برای صرفه جویی در پول شما هنگامی که آنجا هستید وجود دارد. از پروازهای مقرون به صرفه قیمت بهره ببرید، به شمال ایسلند بروید و دور از هیاهو به آن سر بزنید و در حالی که در چشمه های آب گرم نشسته اید به دیدنی شفق ها قطبی مشغول بشوید!این کتاب، حاصل ماه ها کار است. My In-Depth Budget Guide to Iceland کتابی دویست صفحه ای شامل راهنماهای سفر است و با شما یاری می نماید تا مسیرهای پیاده روی توریستی را پیدا کنید، در پول خود صرفه جویی کنید و برترین های این کشور را ببینید. شما جزیره محلی ایسلند را می بینید، ولی من مسیر توریستی خودم را نشانتان می دهم، فهرست ممتازی از برترین مکان های اقامت، خوردن و چیزهایی که دیده ام را در این کتاب به شما نشان داده ام.علاوه بر این، شما می توانید بسیاری از راه های صرفه جویی در پول، برنامه های سفر، نقشه ها (بسیاری از نقشه ها)، اطلاعات عملی، پیشنهادات و خیلی بیشتر از این ها را در این کتاب بیابید. این کتاب شما را از گشت و گذار برای پیدا کردن راهنما بی احتیاج می نماید و برترین نکاتی را به شما می گوید که شما برای یک سفر درجه یک و در عین حال با صرفه مالی به آن احتیاج دارید.

منبع: همگردی

به "جاهای دیدنی ایسلند ، 7 علت برای سفر به ایسلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی ایسلند ، 7 علت برای سفر به ایسلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید