برترین روش چیدمان در آشپزخانه کوچک

به گزارش وبلاگ لین هوان، آیا آشپزخانه شما کوچک است و به مقدار کافی فضایی برای ذخیره سازی وسایل آشپزخانه خود ندارید؟

برترین روش چیدمان در آشپزخانه کوچک

ایده های به روز و آسان در فضای آشپزخانه به شما نشان می دهد که چگونه از هر سانتی متر این فضا به طور موثر بهره ببرید و چیدمان آشپزخانه کوچک خود را بهبود بخشید. در این مطلب از وبلاگ لین هوان به بیان روش های چیدمان در آشپزخانه های کوچک می پردازیم.

روش های چیدمان در آشپزخانه های کوچک

بیشتر خانم های خانه دوست دارند آشپزخانه ای بزرگ داشته باشند اما واقعیت این است که امروزه با وجود خانه های کوچک محدودیت فضا داریم و باید با آشپزخانه های کوچک کنار بیاییم. با کمی خلاقیت و دانش فنی می توانیم آشپزخانه خود را بدون اضافه کردن فضای اضافی بزرگ تر کنیم.

استفاده از شلف دیواری

آیا به مقدار کافی کابینت ندارید؟ مسئله ای نیست. شما می توانید از شلف های دیواری بهره ببرید تا فضای مورد احتیاج برای قرار دادن اشیای روی دیوار خالی ایجاد کنید. قفسه بندی باز یک راهکار ذخیره سازی هوشمند برای آشپزخانه های کوچک است که فضای لازم برای آویزان کردن کابینت های استاندارد ندارند.

چیدمان صحیح کابینت ها و استفاده از درب کابینت

داخل کابینت ها جای مناسبی برای لوازمی است که دائما مورد استفاده قرار نمی گیرند. اگر چه چیدمان داخل کابینت آشپزخانه تاثیر مستقیمی در نمای ظاهر دکوراسیون آشپزخانه ندارد اما باید بدانیم که نظم و انضباط و عدم شلوغی آشپزخانه با وسایل مختلف، زیبایی آشپزخانه شما را تضمین می نماید. شما حتی می توانید از فضای پشت درب کابینت هم بهره ببرید.

استفاده از کابینت کشویی و کابینت سوپرمارکت دار

اگر فضای اضافی میان یخچال و دیوار آشپزخانه کوچک خود دارید یا هر فضای میانی اضافی دیگر، در نظر گرفتن یک کابینت کشویی ریلی برترین راهکار برای استفاده از این فضاهای پرت است. کابینت کشویی یا اصطلاحا کابینت سوپرمارکت دار روش مناسبی برای ذخیره کردن کالاهای کنسرو شده و سایر موادغذایی و وسایل کوچک و بزرگ مورد احتیاج در آشپزخانه است.

استفاده از گوشه ها در آشپزخانه

هیچ وقت گوشه ها را در چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه رها نکنید و وسایل بلااستفاده را در آن جا انبار نکنید. شما می توانید با استفاده از یک میز کوچک و قسمت های عمودی دیوار آشپزخانه چیدمان مناسبی برای وسایل ایجاد کنید و فضای ذخیره سازی بیشتری در آشپرخانه کوچک خانه فراهم آورید.

چیدمان صحیح داخل کشوها از روش های چیدمان در آشپزخانه کوچک

کشوها می توانند ابزار ذخیره سازی قدرتمندی باشند. از کشو و دراورهای مختلف در بخش های مختلف خانه استفاده می گردد. به خصوص در آشپزخانه های کوچک طراحی کشوها در سایزهای مختلف می تواند بسیار کارساز باشد. برای اینکه چیدمان زیباتری در خانه خود داشته باشید به مطلب دیگر این کارها را در دکور خانه انجام ندهید! سر بزنید.

تبدیل کابینت به میز و قفسه های تاشو

آیا برای یک میز آشپزخانه کوچک فضایی ندارید؟ از طراحی کابینت آشپزخانه خود بهره ببرید و کاربری ها را به هم تبدیل کنید. این کار به شما یاری می نماید تا هر اینچ فضای آشپزخانه خود بهره ببرید.

نورپردازی خوب از روش های چیدمان در آشپزخانه کوچک

فضاهای محروم از نور خورشید مجذوب نماینده نیستند. شما می توانید قسمت های آماده سازی و طبخ غذا را با اضافه کردن روشنایی مصنوعی روشن کنید. بعلاوه از سطوح بازتابنده مثل کاشی های براق برای افزایش روشنایی و نور در فضاهای سایه دار بهره ببرید.

نصب ریل های دیواری برای آویزان کردن

اگر شما در پی یک راهکار ذخیره سازی انعطاف پذیر برای طیف وسیعی از ابزارهای مختلف آشپزخانه هستید، نمی توانید با سیستم های قدیمی کابینتی در آشپزخانه های کوچک پیش بروید. شما می توانید از ریل های دیواری بهره ببرید و اقلام مختلف مورد احتیاج آشپزخانه را آویزان کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گیاهان آپارتمانی هوای خانه را تمیز می نمایند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "برترین روش چیدمان در آشپزخانه کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین روش چیدمان در آشپزخانه کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید