عملکرد نامناسب زهکشی و خرابی آسفالت در صدر لیست آسیب ها

به گزارش وبلاگ لین هوان، خبرگزاری خبرنگاران- شرایط نامطلوب روکش آسفالت از عمده عوارض خرابی موجود در پل های سواره رو شهر تهران است.

عملکرد نامناسب زهکشی و خرابی آسفالت در صدر لیست آسیب ها

به گزارش خبرگزاری وبلاگ لین هوان به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، سرپرست اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و منطقه ها شهرداری تهران که در تشریح نتایج بازدید پل های سواره روی مرکز به وسیله معاونت های فنی و عمرانی شهرداری های منطقه ها 22گانه سخن می گفت، با بیان آنکه ضعف سیستم زهکشی عمدتا سبب ایجاد خوردگی و آسیب در اجزای بتنی پل ها می گردد، عملکرد نامناسب این سیستم ها را در کنار شرایط نامناسب روکش آسفالت به عنوان مهمترین عوارض خرابی پل های سواره رو شهر تهران معرفی و افزود: وجود آثار رطوبت، خوردگی و ترک خوردگی که گاه منجر به نمایان شدن آرماتور در اعضای بتنی پل شده است، نقص در سیستم های تاسیساتی از قبیل تابلوهای تبلیغاتی، تابلوهای ترافیکی و سیستم روشنایی، وجود عوارض خرابی در جداول و مسیرهای پیاده رو و در نهایت خرابی درزهای انبساط، نرده ها و گاردریل ها در رتبه های بعدی این دسته بندی قرار می گیرند.

سید محمد فیاض با تاکید بر لزوم توجه به عملکرد مناسب پل ها در طول دوره بهره برداری و برنامه ریزی فرآیند بازرسی، تعمیر و نگهداری، یادآور شد: در صورتی که برطرف آسیب های شناسایی شده احتیاجمند تعمیر آنی باشد، عملیات ایمن سازی موقت صورت می پذیرد و پس از آن تیم بازرسی جهت آنالیز دقیق شرایط عضو یا اعضای آسیب دیده به محل پل اعزام می شوند. چنانچه آنالیز گزارش بازرسی نشان دهد تعمیر عضو آسیب دیده پل به طراحی و محاسبه احتیاج دارد، اقدامات لازم جهت تهیه طرح تعمیر، نقشه ها و اسناد مناقصه صورت گرفته و نتیجه جهت آنالیز و تایید در هیئت مربوطه مطرح می گردد. در غیر این صورت تعمیر موارد خرابی با استفاده از روش ها و جزئیات ارائه شده در دستورالعمل تعمیر پل ها و پس از اخذ موافقت و تایید سازمان مشاور فنی و مهندسی، در دستور کار قرار می گیرد. به گفته فیاض، اگر آسیب های شناسایی شده احتیاج به تعمیر آنی نداشته باشند، مدارک بازرسی از منظر احتیاج یا عدم احتیاج به تعمیر آنالیز می شوند. در این مرحله پل های احتیاجمند به تعمیر معین و بر اساس معیارهای مورد تایید سازمان مشاور اولویت بندی می شوند تا تعمیر پل های دارای اولویت به سرعت در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است بازدید چشمی پل های شهر تهران با عنایت به ابلاغیه شورای فنی شهرداری تهران در مورد عملیاتی ساختن دستورالعمل بازرسی پل ها و مطابق با نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران صورت پذیرفته است.

براین اساس تمام پل های سواره رو مرکز به صورت ماهانه به وسیله شهرداری های منطقه ها 22 گانه بازدید و گزارش های مربوطه به سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "عملکرد نامناسب زهکشی و خرابی آسفالت در صدر لیست آسیب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد نامناسب زهکشی و خرابی آسفالت در صدر لیست آسیب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید