چرا یونان یکی از شگفت انگیز ترین کشورهای اروپایی است

به گزارش وبلاگ لین هوان، یونان در میان اهل سفر به داشتن طبیعت زیبا و تاریخ حیرت انگیز شناخته شده است. بناهای تاریخی که بیان گر تمدن باستانی باشکوه هستند به همراه سواحل شنی، اقلیم مدیترانه ای و جزایر خوش آب وهوا از یونان کشوری عالی برای گردشگری می سازد. آتن مرکز یونان زیبایی های فراوانی دارد اما مقصد بیشتر گردشگر های این کشور، سواحل گرم و آفتابی و جزایر سرسبز و خوش آب وهوا است. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

چرا یونان یکی از شگفت انگیز ترین کشورهای اروپایی است

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

دلفی

این منطقه در لیست میراث تاریخی یونسکو ثبت شده است. دلفی که روزگاری به منظور نیایش و پرستش خدایان یونان باستان ساخته شده بود، امروزه از نقاط جذب گردشگر در سرزمین یونان به شمار میرود. علاوه بر معابد در این مکان می توان ردپایی از آمفی تئاترهای باستانی پیدا کرد که تاریخ ساخت آن ها به قرن 8 پیش از میلاد و قرن 2 پس از میلاد مسیح بازمی شود. در کنار این مکان موزه ای برای نمایش اشیا خارق العاده به دست آمده از آن ساخته شده است. دلفی در 180 کیلومتری شمال شهر آتن واقع شده است.

متئورا

بی شک یکی از غیرعادی ترین بناهای جهان و یونان متئورا است. این مکان که در روزگاران قدیم نیایشگاهی به دور از شلوغی و جمعیت بوده است، امروزه به میراث تاریخی و جهانی یونسکو تعلق دارد. متئورا از مجموعه 6 صومعه تشکیل شده است و برای تماشا این مجموعه شما باید یک روز تمام وقت سپری کنید.

شهر رودِس

یکی از عظیم ترین جزایر یونان که در حاشیه دریای اژه و نزدیک به مرز ترکیه واقع شده است رودِس است. مرکز این جزیره که شهر کوچکی به همین نام است به علت داشتن جاذبه های بی نظیر و موقعیت قرارگیری مناسب یکی از مقاصد گردشگری مهم در این کشور به شمار میرود. در این شهر بناها و دروازه هایی متعلق به قرن 14 پس از میلاد مسیح وجود دارند که به وسیله شوالیه ها ساخته شده اند. دسترسی به این جزیره بسیار ساده است و روزانه تعداد زیادی قایق از این مکان به شهر آتن و یا بالعکس در حرکت هستند.

یونان به علت ویژگی های آب وهوایی خاص و اقلیم معتدل یکی از پرجاذبه ترین نقاط اروپا به شمار میرود. در سال های اخیر به علت وجود جنگ و ناآرامی در ترکیه، بسیاری از گردشگر های شرق آسیا و علی الخصوص ایران ترجیح می دهند تعطیلات خود را در یونان سپری نمایند. (خرید مقرون به صرفه بلیط تهران انکارا و بلیط انکارا تهران)

برای خرید بلیط پرواز خارجی به صفحه اصلی وبسایت وبلاگ لین هوان مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "چرا یونان یکی از شگفت انگیز ترین کشورهای اروپایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا یونان یکی از شگفت انگیز ترین کشورهای اروپایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید