33 تکنیک عالی که زندگی مادران را ساده تر می نمایند

به گزارش وبلاگ لین هوان، اگر زمان مرتب کردن اسباب بازی هاست، سرعت انجام آن را با یک تایمر تخم مرغی بالا ببرید تا در بچه ها هیجان مسابقه را ایجاد کنید. با استفاده از زنجیر های اسباب بازی، اسباب بازی ها را به جایگاه سینی دارِ غذاخوریِ کودک یا کالسکه وصل کنید تا از دولا شدن های مکرر خلاص شوید.

33 تکنیک عالی که زندگی مادران را ساده تر می نمایند

وبلاگ لین هوان | فرزندپروری فرایندی شامل پرورش، محافظت و هدایت است. برای اجرای این فرایند ترفندهایی زیادی وجود دارد که با بهره گیری از آنها این فرایند ساده تر و ایمن تر می گردد.

به گزارش وبلاگ لین هوان ، در ادامه 33 مورد از ترفندهای فرزندپروری را می خوانید.

1. یک غلطک پُرزگیر را به وسایل کاردستی اضافه کنید. غلتک پرزگیر به راحتی اَکلیل و اشیاء مانند آن را جمع می نماید.

2. برای سوختگی های جزئی از سرکه بهره ببرید. یک پارچه یا دستمال حوله ای کوچک را به سرکه آغشته کنید و روی سوختگی قرار دهید تا زمانی که پوست احساس خنکی کند. این کار را بلافاصله پس از سوختگی انجام دهید تا جلوی سوزش و تاول را بگیرد.

3. در ماشین اسپری آب داشته باشید تا در روز های گرم جلوی داغی سگک کمربند ایمنی را بگیرید. اگر آب داخل بطری سرد نیست اشکالی ندارد. اسپری کردن آب و تبخیر آن سبب خنک شدن سریع پلاستیک و فلز داغ می گردد.

4. برای بهبود ایمنی از نودل های استخر بهره ببرید. نودل های استخر لوله های درازی از جنس فوم هستند که در استخر های شنا بکار می فرایند.

5. می توانید از یک تکه نوار چسب کوچک برای جمع کردن ناخن های ریخته شده روی زمین بهره ببرید.

6. اجازه ندهید بچه ها درب حمام یا دست شویی را قفل نمایند. با استفاده از یک نوار لاستیکی که از بیرون و داخل به دستگیره درب وصل می گردد، جلوی قفل شدن درب را بگیرید.

7. فرقی نمی نماید فرزند شما دختر است یا پسر! بهتر است با استفاده از هوش و شوخ طبعی خودتان تمیز کردن اتاقش را به او یاد بدهید.

8. نگذارید فرزندتان مرتب لیوان عوض کند و لیوان های کثیف شده را در جای جای خانه به حال خود رها کند. سعی کنید یک لیوان مخصوص خود او تهیه کنید تا به همان لیوان عادت کند و آن را نشسته رها نکند.

9. از پستونک های تاشو بهره ببرید. طراحی هوشمندانه این پستانک ها به گونه ایست که به محض افتادنِ پستانک روی زمین درب محافظِ سرِ آن بسته می گردد و احتیاج نیست نگران استرلیزه کردن آن باشید.

10. روی برش های سیب کمی نمک بپاشید. سپس اندکی آب روی آن بپاشید تا شوری آن شسته گردد. ته مانده نمک روی سیب تمام روز آن را تازه نگه داشته و جلوی قهوه ای شدن آن را می گیرد.

11. داخل کیسه زیپ دار سه رنگ متفاوت بریزید و آن را با چسب کارتن به شیشه بچسبانید تا فرزند شما بدون ریخت و پاش رنگ به اطراف از کشیدن طرح های مختلف با دست لذت ببرد.

12. ترکیبی از آب و جوش شیرین درست کنید و برای چند دقیقه روی تکه چوب یا خرده شیشه ای که کف پا فرو رفته قرار دهید. می توانید از چسب زخم برای نگهداشتن این ترکیب روی کف پا بهره ببرید. جوش شیرین بدون درد سبب بیرون کشیدن آن ماده خارجی از پوست می گردد.

13. از جعبه های بزرگ پیتزا به عنوان بوم بزرگ نقاشی برای فرزندتان بهره ببرید.

14. با مداد شمعی خراش های روی سطح کفش را پوشش دهید.

15. برای پاک کردن اثر ماژیک های دائمی روی سطوح چوبی از خمیر دندان بهره ببرید.

16. برای جلوگیری از مصرف بیش از حد مایع دست شویی زیرِ نازل پمپ آن چند دور کش ببندید.

17. در مکان های شلوغ از تی شرت های پررنگ که روی آن ها اعداد (روی یکی عدد 1 روی دیگری عدد 2) چاپ شده برای شناسایی سریع بچه ها و گم نکردن شان بهره ببرید.

18. تخت خواب، ملحفه، روبالشتی یا تزئینات اتاق خواب کودک را طوری انتخاب کنید که خوابیدن برای او خاص و مجذوب کننده باشد.

19. اگر زمان مرتب کردن اسباب بازی هاست، سرعت انجام آن را با یک تایمر تخم مرغی بالا ببرید تا در بچه ها هیجان مسابقه را ایجاد کنید.

20.

21. برای آموزش درست پوشیدن لنگه های کفش به فرزندتان، یک برچسبِ عکس دار را به دو نیم برش دهید. برش سمت راست را داخل لنگه راست و برش سمت چپ را داخل لنگه چپ بچسبانید تا از روی عکس برچسب متوجه گردد کدام لنگه مخصوص کدام پا است.

22. در مکان های شلوغ، لباس های یک رنگ و یک شکل تن بچه ها کنید تا آن ها را گم نکنید.

23. در سفر های یک روزه، شماره تلفن تان را روی دست فرزندتان بنویسید تا در صورت گم شدن بتواند با قرض گرفتن موبایل کسی با شما تماس بگیرد.

24. وقت آن رسیده که فرزندتان پستانک را ترک کند؟ هر بار پس از اینکه از پستانک استفاده کرد بخش کوچکی از نوک آن را ببُرید تا در نهایت خودِ کودک از حس بریدگی های نوک آن دلزده گردد و آن را کنار بگذارد.

25. روی میز بازی بچه ها را با پارچه مشمعی بپوشانید تا برای پیک نیک های فضای باز ضدآب گردد.

26. با یاری دستمال کاغذی نحوه در دست گرفتنِ درستِ مداد را به فرزندتان بیاموزید. یک دستمال کاغذی را مچاله کنید و آن را در کف دست با دو انگشت آخر (انگشت کوچک و انگشت انگشتری) بگیرید تا فرزند شما یاد بگیرد مداد را با سه انگشت دیگر در دست بگیرد.

27. از تابلو های اعلانات برای نظم دادن به برنامه های روزانه بچه ها بهره ببرید. می توانید از تابلو های مجزا برای هر یک از بچه ها بهره ببرید تا روی آن یادآوری ها، کار های روزانه یا برنامه های زمانی آن ها را یادداشت کنید.

28. با استفاده از رنگ پفکی، کف جوراب های کودک نوپا را به صورت دانه دانه رنگ کنید تا جلوی سُرخوردنش را بگیرید.

29. برای لذت بخش کردن مسواک زدن، از خمیردندان هایی بهره ببرید که سرِ عروسکی دارند.

30. با استفاده از نرم نماینده پارچه و آب موی عروسک ها را نرم نگه دارید.

31. با استفاده از حلقه های هولاهوپ و ملافه برای بچه ها قلعه درست کنید.

32. یک پشه بند کوچک مخصوص کودک درست کنید تا از پشه ها و آفتاب تابستان در امان باشد.

33. با استفاده از ورقه های پلاستیکی (که زائداتِ وسایل یا مبلمان نو است) و شلنگ برای بچه ها سرسره آبی درست کنید.

منبع: Lifehack

منبع: فرادید

به "33 تکنیک عالی که زندگی مادران را ساده تر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "33 تکنیک عالی که زندگی مادران را ساده تر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید