گزینه های دور و نزدیک ترانسفرمارکت برای سرمربی تیم ملی

به گزارش وبلاگ لین هوان، این روز ها سایت ترانسفرمارکت محلی پرتردد برای فوتبالدوستان ایرانی است و گزینه های در دسترس موجود در این سایت گاه و بی گاه به تیم ملی لینک می شوند؛ نام هایی که بعضی از آن ها بسیار از نیمکت ایران دور هستند و عده ای دیگر خیلی نزدیک.

گزینه های دور و نزدیک ترانسفرمارکت برای سرمربی تیم ملی

کم کم به شرایط اضطراری تیم ملی عادت می کنیم و این بدترین آفت در آستانه جام جهانی خواهد بود. تیمی که پیش از این اردو و بازی تدارکاتی مناسبی نداشت؛ حالا در کنار این 2 مشکل بزرگ، سرمربی مشخصی هم روی نیمکت ندارد و هر لحظه شایعه ای نو در فضای مجازی من باب این موضوع منتشر می گردد.

در شرایطی که به نظر می رسد گزینه های ایرانی بیشترین شانس را برای نشستن روی نیمکت تیم ملی دارند، اما همچنان باید کورسوی امیدی را برای مربیان خارجی در نظر بگیریم چرا که ممکن است ورق برگردد و تصمیم نوی اتخاذ گردد. در همین ارتباط بد نیست نگاهی به گزینه های سایت پرطرفدار ترانسفرمارکت بیندازیم. این رسانه شناخته شده بخشی در سایت خود دارد که به معرفی مربیانی می پردازد که در حال حاضر تیمی ندارند و به عبارتی بیکار هستند.

همین مساله باعث شده تا فوتبالدوستان و رسانه های ایرانی صرفا با مراجعه به این سایت به هر اسمی که برمی خورند، شخص مورد نظر را به تیم ملی الصاق نمایند. فعلی که چندان منطقی به نظر نمی رسد و باید فاکتور های مختلفی را در نظر بگیریم.

ما باید باید واقع نگر باشیم و بدانیم فوتبال ایران، گزینه جذابی برای یک سرمربی شناخته شده خارجی نیست. فوتبال آسیا جایگاه والایی در دنیای فوتبال ندارد و اگر هم شاهد اشخاص بزرگی در قاره کهن هستیم به این علت است که آن ها با مبالغ هنگفت راضی می شوند برای مدتی به اینجا بیایند و کار نمایند.

بر هیچکس پوشیده نیست که فدراسیون فوتبال ایران با مسائل اقتصادی بسیار زیادی روبرو است و پرونده های فراوانی از تیم های ایرانی بابت مربیان و بازیکنان درجه چند خارجی در فیفا وجود دارد؛ چه برسد به مربیان درجه یکی که برای حضور در کشورمان پول زیادی را طلب خواهند کرد.

در بین گزینه های مطرح شده نام هایی هستند که همواره شایعه حضورشان در فوتبال ایران شنیده شده است. نام هایی که حالا به کهنسالی رسیده اند یا سالهاست تیمی ندارند، اما همچنان به تیم ملی و تیم های باشگاهی لینک می شوند. یورگن کلینزمن، فاتح تریم، والتر زنگا و ... در این دسته جای دارند.

گزینه های دیگری هم هستند که امکان حضورشان در فوتبال ایران بعید است و نباید با این اسامی بازیِ رسانه ای گردد. نام هایی که به خاطر جایگاه فوتبال ایران و شرایط اقتصادی نه چندان مناسب فدراسیون و بعلاوه به این خاطر که تمایلی به حضور در عرصه ملی ندارند مطمئنا علاقه ای به حضور در ایران نخواهند داشت.

گزینه هایی، چون مائوریتسیو پوچتینو، مارسلو بیلسا، اوله گونار سولسشایر، مارکو رُزه، یواخیم لو و ... در این گروه قرار گرفته اند.

اما اگر گشتی در این سایت بزنید با گزینه های جالب توجهی نیز برخورد خواهید کرد. گزینه هایی که یا شناخته شده هستند، یا به شرایط تیم ها در عرصه ملی واقف اند و یا با هم گروهی های ایران در جام جهانی آشنا هستند. رافائل بنیتز، کیکه ستین، خورخه سامپائولی، آلن پاردو، ولادیمیر پتکوویچ، پائولو سوسا، کلودیو رانیری، سم آلاردایس، مارسلینو و... برجسته ترین افراد این گروه به حساب می آیند.

این نکته را نباید فراموش کنیم که گزینه های ذکر شده در پاراگراف قبلی طبیعتا ایراد هایی دارند. یا در عرصه ملی فعالیتی نداشته اند یا کارنامه کاری شان در سال های اخیر چنگی به دل نمی زند و یا بعضا سن و سال بالایی دارند. باید واقع بین بود. مربی خارجی ای که به فوتبال ایران می آید نواقصی در کارنامه کاری اش دیده می گردد و نمی توانیم گزینه ای را به خدمت بگیریم که عیب و ایرادی نداشته باشد.

نزدیکی به جام جهانی و وزن حضور در این تورنمنت بزرگ باعث می گردد تا بتوانیم با گزینه هایی به توافق برسیم که در شرایط عادی امکان حضورشان فراهم نبود. البته که عدم آشنایی این افراد با فوتبال ایران خود معضل بزرگی است.

در نهایت باید منتظر باشیم و ببینیم فدراسیون فوتبال و تصمیم گیران فوتبال ایران چه تصمیمی را برای نیمکت تیم ملی اتخاذ می نمایند. با اسکوچیچ ادامه خواهیم داد؟ مربی ایرانی روی کار می آید؟ گزینه های خارجیِ پیشین مثل کی روش یا برانکو بازمی گردند و یا شاهد حضور یک سرمربیِ خارجی نو در راس کادرفنی تیم ملی خواهیم بود؟

منبع: فرارو

به "گزینه های دور و نزدیک ترانسفرمارکت برای سرمربی تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های دور و نزدیک ترانسفرمارکت برای سرمربی تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید