شهرداری ها مکلف به شناسایی خانه های خالی شدند

به گزارش وبلاگ لین هوان، شهرداری های شهرهای دارای بیش از 100 هزار نفر جمعیت مکلف هستند واحدهای مسکونی خالی از سکنه واقع در شهرها را شناسایی نمایند و اطلاعات آن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و وزارت راه و شهرسازی موظف است بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اطلاعات دریافتی از خانه های خالی را صحت سنجی نماید و پس از تایید، جهت اخذ مالیات متعلقه موضوع ماده (54 مکرر) قانون مالیات های مستقیم به سازمان امور مالیاتی معرفی نماید.

شهرداری ها مکلف به شناسایی خانه های خالی شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی،شهرداری های شهرهای دارای بیش از 100 هزار نفر جمعیت را مکلف کردند تا واحدهای مسکونی خالی از سکنه واقع در شهرها را شناسایی نمایند و اطلاعات آن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه)، گزارش کمیسیون عمران در خصوص طرح دو فوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی را آنالیز نموده و مواد 6 و 7 این طرح را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده 6 این طرح؛ متن زیر به عنوان تبصره 5 به ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم الحاق می شود:

شهرداری های شهرهای دارای بیش از 100 هزار نفر جمعیت مکلف هستند واحدهای مسکونی خالی از سکنه واقع در شهرها را شناسایی نمایند و اطلاعات آن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و وزارت راه و شهرسازی موظف است بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اطلاعات دریافتی را صحت سنجی نماید و پس از تایید، جهت اخذ مالیات متعلقه موضوع ماده (54 مکرر) قانون مالیات های مستقیم به سازمان امور مالیاتی معرفی نماید.

صد درصد عایدی حاصل از مالیات بر خانه های خالی شناسایی شده به وسیله شهرداری ها به حساب شهرداری شهرهای محل اخذ مالیات صرفا برای احیای بافت های فرسوده و اتخاذ تدابیر لازم برای ساخت خانه برای افراد بی بضاعت واریز می شود. دستورالعمل اجرائی این ماده به وسیله وزارت کشور و با همکاری وزارتخانه های امور مالی و دارایی (سازمان امور مالیاتی) و راه و شهرسازی ظرف مدت یک ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد.

بر اساس ماده 7 این طرح؛ در ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم پس از عبارت هر واحد مسکونی واقع در کلیه شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت، عبارت و کلیه شهرهای نو اضافه می شود.

منبع: عصر ایران

به "شهرداری ها مکلف به شناسایی خانه های خالی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری ها مکلف به شناسایی خانه های خالی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید