سشوار چه کاربردهایی در خانه داری دارد؟

به گزارش وبلاگ لین هوان، تهران (پانا) - اگر فکر می کنید که سشوار تنها یک ابزار مخصوص برای استفاده در آرایشگاه هاست بهتر است موارد کاربرد سشوار در خانه داری و ... را بدانید.

سشوار چه کاربردهایی در خانه داری دارد؟

معمولا افراد از سشوار برای خشک کردن مو استفده می نمایند اما این وسیله استفاده های دیگری هم دارد که ممکن است با برخی از آن ها آشنایی نداشته باشید. آیا تا به حال موارد استفاده سشوار را شنیده بودید؟ از سشوار بیشمار استفاده می گردد که در ذیل به آن ها می پردازیم.

10 کاربرد جالب سشوار در خانه داری و آشپزی

1-از سشوار برای خشک کردن لباس های مرطوب و یا لباس هایی که قسمتی از آن ها خیس است استفاده می گردد.

2-آیا تا به حال سعی نموده ید جای برچسپ ها را از بین ببرید؟از سشوار برای این عنوان بهره ببرید چون حرارت آن باعث می گردد جای برچسپ ها ذوب گردد و کم کم از بین برود.

3-آیا دوست دارید کیک بپزید ؟.استفاده از سشوار و تنظیم آن بر روی درجه های پایین تر می تواند فرآیند شکل دهی به مواد روی کیک را به جای هوای آزاد ، تسریع کند.سشوار به کیک شما درخشندگی خاصی می دهد . می توانید گرمای سشوار را از بالا و کناره ها به آن وارد کنید.

کاربرد جالب سشوار برای فرم دادن به کیک

4-سشوار برای از بین بردن جای مداد شمعی روی دیوار مناسب است :فقط سشوار را روی جای مداد شمعی ها نگه دارید تا ذوب گردد.

5- عینک پلاستیکی شل است ؟ سفت است ؟ سشوار به یاری شما می آید، گرمای سشوار را به عینک بوزید تا منعطف گردد و بعد آن را بهره ببرید .

نکته :این کار را برای عینک های مقرون به صرفه انجام دهید.

6-سشوار برای کباب پز ! ؟ زغال را روشن کنید و فورا از سشوار برای شعله ور کردن آتش بهره ببرید.

7-از سشوار به عنوان وسیله ای که در زمستان به باز شدن یخ لوله ها و خشک کردن کفش ها و ذوب شدن مواد منجمد فریزی استفاده می نمایند.

8-از سشوار برای خشک کردن لاک ناخن هم استفاده می نمایند.

9- از سشوار به عنوان فر مژه استفاده می نمایند.می توانید هر نوع ابزاری که برای فرم دهی مژه ها استفاده می کنید را برای مدت کمی مقابل سشوار قرار دهید تا به مقدار کافی گرم گردد.سپس حرارت ابزار را روی پوست خود تست کنید و راحت تر به مژه ها شکل دهید.

10- چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم ؟ چوراب بپوشید و کفش را پا کنید و سشوار را در محل تنگ بگیرید تا جا باز کند.برای کفش هایی که کوچک هستند و یا این که به بخش های جلویی و نزدیک به انگشتان پای شما را آسیب وارد می نماید ، می توانید از سشوار بهره ببرید.به این شکل که ابتدا کفش را بپوشید و سپس در ناحیه ای که باید کشیده گردد، سشوار را قرار دهید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سشوار چه کاربردهایی در خانه داری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سشوار چه کاربردهایی در خانه داری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید