خبرنگاران امکان تکرار یک اتفاق جذاب بعد از 32 سال در شهرآورد

به گزارش وبلاگ لین هوان، تهران- خبرنگاران- با توجه به اینکه بازی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی برگزار می گردد این احتمال وجود دارد که بعد از 32 سال شهرآورد به پنالتی کشیده گردد.

خبرنگاران امکان تکرار یک اتفاق جذاب بعد از 32 سال در شهرآورد

به گزارش وبلاگ لین هوان، روز چهارشنبه نود و سومین شهرآورد پایتخت از ساعت 19 بین تیم های پرسپولیس و استقلال برگزار می گردد. این چهارمین بازی 2 تیم در جام حذفی با یکدیگر است که باید برگزار گردد. در سه ملاقات قبلی یک بار بازی در 90 دقیقه تمام شد؛ یک بار پایانِ کار در اوقات اضافه معین شد و یک بار هم ضربات پنالتی، تیم برنده را انتخاب کرد.

به همین دلیل کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی اصلا دور از ذهن نیست. این اتفاق همانطور که گفته شد تنها یک بار به وقوع پیوست؛ آن هم در 19 اسفند 1367 بود که بعد از تساوی بدون گل، در ضربات پنالتی پرسپولیس با نتیجه چهار بر 2 حریف خود را شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد.

حالا اما ماجرا کمی متفاوت است. 2 تیم در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که اگر کار به ضربات پنالتی کشیده گردد استقلال می تواند امید بیشتری به پیروزی داشته باشد و دلیل آن هم دروازه بان این تیم است. حسینی با وجود ضعف هایی که در جریان مسابقه و خصوصا روی شوت از راه دور دارد از تبح نسبتا بالایی در دریافت پنالتی برخوردار است. او در لیگ هفدهم و در هفته ششم که رسما وارد دروازه استقلال شد توانست پنالتی بازیکن پارس جنوبی جم را بگیرد. سپس در لیگ قهرمانان آسیا از مارکوس برگ سوئدی پنالتی گرفت و در لیگ نیز کم و بیش در این امر پیروز بوده و در این فصل بعد از حامد لک و معراج اسماعیلی سومین پنالتی گیر برتر بوده است. حسینی به طور مثال از شهریار مغانلو که پنالتی زن ماهری است توانست پنالتی بگیرد.

در سوی مقابل اما رقیب سنتی علی رغم نمایش قابل قبول در جریان بازی، اصلا پنالتی گیر خوبی نیست. رادو هیچوقت با پیراهن پرسپولیس پیروز به دریافت پنالتی نشده است. او در بازی معروف پرسپولیس و قشقایی هیچ پنالتی را نگرفت و فقط یک بار در دوران حضورش در پرسپولیس از روی نقطه پنالتی گل نخورد که آن هم بازیکن صنعت نفت در لیگ هجدهم خودش توپ را به بیرون زد. همین مساله باعث شده تا یحیی دوست داشته باشد همه چیز در جریان بازی رقم بخورد و کار به ضربات حساس از فاصله 11 متری دروازه نکشد.

بد نیست یادآوری کنیم که 2 تیم در چند سال اخیر در جام حذفی چند بار کارشان به ضربات پنالتی کشیده که در آن هم برده اند و هم طعم شکست را چشیده اند. به طور مثال سال قبل استقلال در جام حذفی به سایپا باخت و حسینی حتی یک پنالتی را هم سیو نکرد یا پرسپویس در مرحله یک چهارم نهایی فصل قبل در ضربات پنالتی پدیده با راهنمایی یحیی گل محمدی را شکست داد که البته بیرانوند دروازه بان سرخپوشان بود. همین تیم 2 فصل قبل در پنالتی ها به صنعت نفت آبادان نتیجه را واگذار کرد و استقلال سه فصل قبل از سد صبا در پنالتی ها گذشت. هر 2 تیم نمایش سینوس واری در ضربات پنالتی داشته اند.

درباره پنالتی زن های احتمالی هم اگر بخواهیم صحبت کنیم باید به 2 نام مطمئن برسیم. مهدی ترابی با اینکه سال قبل در جام حذفی و با پیراهن سایپا نتوانست دروازه استقلال را باز کند اما در این فصل هر پنج پنالتی اش به گل تبدیل شده است. در سوی مقابل شیخ دیاباته هم سالیان سال است که هیچ پنالتی را از دست نداده و در این فصل هم سه پنالتی اش به گل تبدیل شده است. در درجه بعدی به علی علیپور و وریا غفوری می رسیم که هر 2 سابقه از دست دادن پنالتی را دارند و در این امر تجربه دار هستند. نفراتی چون احمد نوراللهی، مسعود ریگی و ... هم به نظر می رسد در صورت کشیدن بازی به پنالتی بتوانند پشت توپ قرار بگیرند.

در 2، سه فصل اخیر هم پنالتی هایی در دربی داشته ایم. علیپور 2 فصل قبل از روی نقطه پنالتی به حسینی گل زد اما فرشید اسماعیلی و علی کریمی 2 پنالتی آخر استقلال را از دست داده اند. اسماعیلی بعد از آن چیپ معروف باید بار دیگر مقابل سرخپوشان تهرانی قرار بگیرد. شاید وقت جبران برای او رسیده باشد؛ شاید هم زمانی برای تکرار یک تجربه تلخ.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران امکان تکرار یک اتفاق جذاب بعد از 32 سال در شهرآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امکان تکرار یک اتفاق جذاب بعد از 32 سال در شهرآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید