تزئین باغچه به سبک ژاپنی مناسب حیاط منازل مسکونی

به گزارش وبلاگ لین هوان، کاشت، مراقبت و تزئین باغچه در حیاط خانه یکی از کارهای لذت بخش و پسندیده در بین ما انسان هاست که باید هر چه بیشتر بین مردم جامعه رواج پیدا کند، با وجود باغچه عمودی در محیط داخلی منزل، دیگر بهانه ای برای آپارتمان نشین ها هم وجود ندارد، پس بهتر است برای روحیه و سلامتی خودمان هم که شده به سمت فراگیری دانش باغچه داری و کاشت گل و گیاه بپردازیم. اما در این پست می خواهیم به معرفی یکی از جالب ترین ایده ها در تزئین باغچه حیاط منازل مسکونی بپردازیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، طراحی باغچه به سبک اصیل و علمی ژاپنی.

تزئین باغچه به سبک ژاپنی مناسب حیاط منازل مسکونی

جهت دریافت خدمات طرح باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

بسیاری از طراحان عقیده دارند چیزی در طراحی آسیای شرقی وجود دارد که به انسان آرامش می دهد. شاید این آرامش نشئت گرفته از فلسفه ژاپنی و نگاه آنها به اصول زندگی و سبک طراحی است که قدمتی چند هزار ساله دارد. شایدم این آرامش تاثیر پذیرفته از ترکیب عمیق و قوی سبک زندگی ژاپنی با عناصر طبیعی و توپوگرافی منطقه ژاپن باشد که آنها را در تمام جنبه های زندگی منحصر بفرد و صاحب نظر نموده است. علت این امر هر چه که باشد، فرهنگی را شکل داده که برای طبیعت احترام بسیار زیادی قائل است و منبع اصلی آرامش خود را زیبایی همین عناصر می داند. حتی بسیاری از سبک های غربی هم از طرح های ژاپنی برای ترکیب عناصر طبیعی با سبک زندگی انسان استفاده می نمایند. در نتیجه جای تعجبی نیست که تزئین باغچه به سبک ژاپنی هواداران زیادی داشته باشد چرا که قطعا یکی از برترین منظره ها را در حیاط منزلمان ایجاد می نماید.

تزئین باغچه

منبع: اتاق

به "تزئین باغچه به سبک ژاپنی مناسب حیاط منازل مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزئین باغچه به سبک ژاپنی مناسب حیاط منازل مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید