معرفی زیباترین و لوکس ترین ساختمان های تهران در سال 1399

به گزارش وبلاگ لین هوان، معرفی زیباترین و لوکس ترین ساختمان های تهران در سال

زیباترین ساختمان های تهران و آپارتمان های مسکونی با معماری متفاوت را می توان در بخش های مختلف شهر دید. این ساختمان ها به علت وجود امکانات زیاد و تاسیسات مدرن، احتیاج به مدیریت ساختمان قوی و دقیق دارد تا خللی در فرایند انجام امور جاری و اقتصادی نگردد. تهران مرکز خانه های لوکس و گران، شاید افراد زیادی این موضوع را باور داشته باشند و باید در جواب آن ها گفت که واقعا همین طور است در میان شلوغی این شهر خانه های بسیار لوکس باقیمت های عجیب و سرسام آور جای گرفته است. با توجه به این که مدیریت این گونه ساختمان ها بسیار سخت است، استفاده از نرم افزار مدیریت ساختمان پیشنهاد می گردد. تهران از قدیم الایام دارای ساختمان سازی های بسیار زیبایی بوده و روز به روز بر تعداد آنان افزوده می گردد و با توجه به این موضوع، روز به روز بر حساسیت استفاده از نرم افزرا ساختمان جهت مدیریت هر چه بهتر ساختمان ها، افزوده می گردد. امروزه بسیاری از معماران و طراحان در پی بازسازی خانه های قدیمی و تبدیل نمودن آن به زیباترین ساختمان های تهران و کاربری های متفاوت از جمله موزه و … می باشند. همه ما در خانه هایی امن و راحت زندگی می کنیم و معمولاً وقتی به یک ساختمان قدم می گذاریم که ساختمان کاملاً ساخته شده است؛ اما شاید بسیاری از ما درباره چگونگی ساخت و ساز خانه اطلاعی نداشته باشیم. شاید برای بسیاری از ما این سؤال وجود داشته باشد که مراحل ساخت زیباترین ساختمان های تهران چه هستند و در هر مرحله چه کارهایی باید انجام داد. بسیاری از کسانی که مالک یک زمین هستند، به علت آن که همیشه از وارد شدن به مراحل ساخت و ساز ترس های مبهمی دارند، هیچ گاه به فکر ساخت یک ساختمان در زمین شان نمی افتند. در این مقاله قصد داریم مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد را برای شما شرح دهیم. از بتن ریزی و آرماتوربندی و ساخت اسکلت فلزی و …

معرفی زیباترین و لوکس ترین ساختمان های تهران در سال 1399

1-مراحل ساخت زیباترین ساختمان های تهران ؛ پی گذاری ساختمان

پی گذاری یا پی سازی یکی از مراحل ساخت زیباترین ساختمان های تهران بوده و عملیاتی است که برای استحکام بنیه ساختمان انجام می گیرد. پی ها قسمت هایی از ساختمان هستند که نیروهای وارده به ساختمان را به زمین منتقل می نمایند و از این طریق از شدت ارتعاشات کاسته و سبب استحکام ساختمان می شوند. برای عملیات پی سازی باید ابتدا عمل گودبرداری انجام شود؛ گودبرداری به برداشتن حجم زیادی از خاک زمین گفته می شود که در نتیجه آن یک حفره بسیار بزرگ در سرتاسر زمین به عمق حداقل نیم متر ایجاد می شود.در صورتی که ارتفاع ساختمانی که قرار است ساخته شود، زیاد بلند نباشد، گودبرداری در ارتفاع کم اجرا شده که به آن گودبرداری سطحی نیز گفته می شود. این نوع از گودبرداری گاه حتی با کلنگ و بیل به صورت دستی هم قابل انجام است. برای احداث زیباترین ساختمان های تهران و برج های بلند احتیاج به گودبرداری عمیق است که در این صورت این کار با استفاده از بیل های مکانیکی و ماشین آلات حفاری انجام خواهد شد. گودبرداری تا جایی انجام می شود که از بابت نشست های احتمالی زمین اطمینان حاصل شود؛ در این حالت اصطلاحا می گویند که گودبرداری تا رسیدن به زمین بکر انجام می شود. در عملیات پی ریزی، بتن اصلی به طور مستقیم با خاک تماس پیدا نمی کند؛ بلکه ابتدا یک لایه کم سیمان که اصطلاحاً سیمان مگر نام دارد، قرار داده شده و سپس پی ها بر روی آن قرار داده می شوند. این کار سبب می شود تا احتمال خوردگی پی ها و فرسایش آن ها به حداقل ممکن برسد. در این مرحله بعلاوه نقشه ساختمان که در آن محل پی ها و سایر موارد بر روی کاغذ مشخص شده، بر روی زمین اجرایی می شود.

2-مراحل ساخت زیباترین ساختمان های تهران ؛ آرماتوربندی ساختمان

آرماتوربندی یکی از مهم ترین مراحل ساخت تمامی ساختمان ها بخصوص زیباترین ساختمان های تهران است که مورد توجه تمامی افرا می باشد که اگر به درستی انجام نشود، استحکام ساختمان را مورد تهدید قرار می دهد. عملیات آرماتوربندی به عنوان یکی از مراحل ساخت ساختمان دقیقاً به همین منظور انجام می گیرد تا مقاومت کششی بتن افزایش یابد. در آرماتوربندی میلگردها از طریق جوش یا بست فلزی کنار هم قرار داده شده و باعث می شوند تا استحکام کششی بتن افزایش یابد. در حقیقت تمام نیروهای کششی وارده به ساختمان به میلگردها وارد می شوند. آرماتوربندی به عنوان یکی از مراحل ساخت ساختمان در ساختمان بتنی مورد اجرا قرار می گیرد و از حساسیت ویژه ای برخوردار است؛ به همین علت در آرماتوربندی درصد خطا باید تا حد امکان پایین باشد وگرنه تهدیدی برای ایمنی ساختمان محسوب خواهد شد.

3-مراحل ساخت ساختمان ؛ قالب گیری و بتن ریزی ساختمان

برای تمامی ساختمان ها حتی زیباترین ساختمان های تهران، قالب بندی یکی دیگر از مراحل مهم ساخت ساختمان است که در ساختمان بتنی اجرا شده و در آن از قطعه های چوبی یا فلزی برای شکل دادن به بتن استفاده می نمایند. در مرحله بتن ریزی بتن تا قبل از سفت شدن به حالت نرم بوده و احتمال فروپاشیدگی آن وجود دارد؛ به همین دلیل وجود قالب ها سبب می شود تا بتن شکل خود را تا زمان سفت شدن حفظ نموده و با حفظ انسجام از مقاومت بالایی برخوردار باشد. در این مرحله قالب ها باید با دقت نصب شده و محکم گردند؛ در غیر این صورت ممکن است حین کار در اثر فشارهای وارده باز شده و عملیات بتن ریزی را خراب نمایند. در ایران استفاده از قالب های چوبی برای بتن ریزی ساختمان بتنی بیشتر رایج است؛ از آنجایی که تخته های قالب در زمان قالب گیری ممکن است به بتن خیس بچسبند، سطح آن ها را با روغن های مخصوص چرب می نمایند تا از این اتفاق جلوگیری بعمل آید. بعلاوه چرب کردن سطح تخته ها سبب می شود تا رطوبت بتن به چوب سرایت ننموده و بتن به طور اصولی محکم شود.قالب گیری نیز در بین مراحل ساخت ساختمان به سهم خود از حساسیت ویژه ای برخوردار است؛ برای مثال در هنگام روغن کاری قالب ها باید دقت شود که روغن به آرماتورها سرایت نکند؛ در غیر این صورت بتن و میلگردها به هم نخواهند چسبید و استحکام ساختمان به خطر خواهد افتاد. قالب بندی برای قسمت های مختلف ساختمان به روش های مشخص انجام می شود؛ این قسمت ها عبارتند از: ستون ها، پی ها، تیرهای اصلی و سقف و برای تمام آن ها باید عملیات قالب بندی صورت گیرد.

4-مراحل ساخت ساختمان ؛ اسکلت فلزی ساختمان

در این قسمت به ذکر توضیحاتی درباره نحوه نصب اسکلت فلزی در ساختمان های غیر بتنی می پردازیم. گفتنی است که کلیه مراحل ساخت زیباترین ساختمان های تهران، چه ساختمان بتنی و ساختمان فلزی با یکدیگر یکسان بوده و تنها تفاوت در این دو نوع ساختمان در مرحله اسکلت بندی آن ها است. در این روش ابتدا ستون ها، پل ها و تیرها ساخته می شوند و سپس پلکان بین طبقات قرار داده می شود. ستون ها قبل از قسمت های دیگر ساخته می شوند.

5-قالب برداری و کارهای تکمیلی

در این مرحله زیر قالب ها جک هایی قرار داده می شوند تا برای مدت مشخصی که قالب ها سفت شوند، نیروهای وارده را تحمل نمایند. پس از اجرای اسکلت فلزی یا قالب گیری در ساختمان بتنی، نوبت به راه پله ها و ایجاد پاگردها می رسد. پس از آن باید عایق های دیوارها و سقف ها نصب شود که این عایق ها شامل عایق های صوتی و عایق های حرارتی است. عایق در مراحل ساخت ساختمان معمولاً ظرف مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد و پس از آن نوبت به انجام لوله کشی های مختلف و تأسیسات است. پس از اتمام لوله کشی و عایق کاری لوله ها نوبت به چیدن سفال ها و مصالح اصلی در دیوارها می رسد. بر روی دیوارهایی که کار قرار دادن مصالح در آن ها به اتمام رسیده باشد، بتن پاشی صورت می گیرد. این کار معمولاً با دستگاه های مخصوصی که بتن را با فشار به بیرون پرتاب می نمایند، صورت می گیرد. البته در برخی موارد برای ساختمان های کوچک این کار ممکن است با دست نیز انجام گیرد. سفیدکاری یکی دیگر از مراحل ساخت ساختمان است که پس از بتن پاشی انجام می شود و می توان گفت که کار نهایی دیوارها و سقف در این مرحله انجام می شود. در نهایت نمای بیرونی بر اساس طراحی های قبلی اجرا شده و نصب تجهیزات جانبی مانند شوفاژها، کابینت و… انجام می شود. در این مرحله می توان زیباترین ساختمان های تهران را خلق نمود.

برای دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان، کلیک کنید.

منبع: هومتیک

به "معرفی زیباترین و لوکس ترین ساختمان های تهران در سال 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی زیباترین و لوکس ترین ساختمان های تهران در سال 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید