برخورد حذفی با موهای زاید

به گزارش وبلاگ لین هوان، موم ها، تیغ، الکترولیز و حتی داروی نظافت، همه راه هایی برای خلاص شدن از مزاحمت موهای زاید است. ولی تا به حال فکر نموده اید که مناسب ترین روش برای حذف موهای زائد هر بخش از بدن کدام است؟

برخورد حذفی با موهای زاید

برخورد حذفی با موهای زاید

کدام بهداشتی تر است: الکترولیز، اصلاح با تیغ، کرم های موبر، لیزر یا موم؟

موم ها، تیغ، الکترولیز و حتی داروی نظافت، همه راه هایی برای خلاص شدن از مزاحمت موهای زاید است. ولی تا به حال فکر نموده اید که مناسب ترین روش برای حذف موهای زائد هر بخش از بدن کدام است؟

صورت

در این قسمت به چهار روش مناسب برای از بین بردن موهای صورت می پردازیم:

1) بی رنگ نماینده:

اگرچه بی رنگ نماینده ها، موجب کندن مو نمی شوند اما رنگ مو را روشن می کند، به نحوی که با رنگ طبیعی پوست هماهنگ می گردد.

2) کرم و لوسیون های موبر:

کرم ها و لوسیون ها برای از بین بردن موهای صورت، کاملا مناسب است و استفاده از آن آسان بوده و اغلب ناراحتی خاصی ایجاد نمی کند. در این روش معمولا مو را فقط از سطح پوست جدا می نمایند بنابراین کراتین مو تحریک می گردد (مانند روش استفاده از تراشیدن مو) و مو پس از رشد، سفت تر می گردد.

3) نوارهای مومی:

نوارهای مومی موها را گرفته و آنها را می پوشاند، به نحوی که کنده و یا بریده نمی شوند و در عوض، ریشه ها را به بیرون کشیده و سطح موردنظر را به مدت شش تا هشت هفته بدون مو نگه می دارد. نوارهای کوچک تر برای لب بالایی و ابروها ایده آل است و برترین روش حذف مو برای صورت است. این نوارها حاوی لایه ای طبیعی از موم نخل هستند که موها را به طور کامل می گیرد. برای حداکثر تاثیر و حداقل ناراحتی، مهم است که پوست را محکم بگیرید و نوار مومی را خلاف جهت رشد مو بکشید. موم های اضافی به جای مانده روی پوست با استفاده از همان نوار و یا با سطح دیگر نوار قابل مرتفع کردن است.

دقت کنید: بعضی از این نوارها، دارای موم نبوده و به جای آن از مواد شیمیایی که نوعی ژل را شکل می دهد، استفاده می نمایند و بنابراین به خوبی موها را نمی گیرند.

4) الکترولیز کردن (از بین بردن موها با استفاده از جریان الکتریکی):

این روش شامل وارد کردن یک سوزن نازک به داخل فولیکول مو و شارژ الکتریکی ریشه مو است تا آن را بکشد. با وجود این، یک سلول نو ریشه می تواند در همان محل شکل گرفته و موجب رشد دوباره مو گردد. این روش در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد، نسبتا نو، وقت گیر و گران است.

شکم

در این قسمت سه روش مناسب توصیه می شوند:

1) استفاده از موم

2) استفاده از نوارهای مومی

3) استفاده از سرم متوقف نماینده رشد مو

زیربغل

در این بخش پنج روش وجود دارد که برای ناحیه زیربغل مناسب هستند:

1) استفاده از کرم و لوسیون های موبر

2) استفاده از موم

3) استفاده از نوارهای مومی

4) استفاده از سرم متوقف نماینده موهای بدن

5) استفاده از روش الکترولیز

دست

در این قسمت، چهار روش وجود دارد که برای ناحیه دست ها کاملا مناسب هستند.

1) استفاده از موم ها

استفاده از موم موجب از ریشه کندن مو از فولیکول های آن به مدت طولانی بوده و نتایج بهتری نسبت به سایر روش های موقت از بین بردن موها دارد. استفاده از موم گرم برای از بین بردن موهای بازو و ساعد توصیه می گردد.

2) نوارهای مومی

3) استفاده از بی رنگ نماینده ها

4) مواد متوقف نماینده رشد موی بدن:

این ماده در حقیقت موجب کند کردن رشد دوباره موهای بدن می گردد. این مواداساسا موجب تعویق و کاهش رشد موی نو می گردد. پس از اینکه مو با ریشه اش کنده می گردد، این مواد می تواند به داخل فولیکول باز مو وارد شده و ضمن ترکیب با پروتئین آن موجب شکل پذیری سلول نو ریشه گردد.

4 روش، 4 نکته

1) استفاده از تیغ اصلاح: این روش رایج ترین وسیله از بین بردن موها در خانم ها و آقایان است اما باید یادآور شد که هنگام خشک بودن پوست، این روش مناسب نیست زیرا موی خیس و نرم بدن به آسانی تراشیده می گردد. استفاده از تیغ تمیز و مناسب برای این کار بسیار ضروری بوده و برخلاف باور مردم، این کار موجب تغییر رنگ یا اندازه رشد موها نمی گردد.

2) کندن و بیرون کشیدن: این کار، روش بسیار دردناکی است اما ممکن است برای مواقعی که اندازه مو بسیار کم است، ارزش داشته باشد، مانند ابروها و یا اطراف لب و چانه. شما نباید از این روش کندن مو برای نواحی عظیم تر بهره ببرید.

3) داروهای نظافت: هنگام استفاده از این وسیله و انتخاب کرم های رایج و در دسترس برای از بین بردن موها باید کاملا دقت کنید زیرا تمام این کرم ها و مواد، یکسان نیستند، مثلا کرم از بین برنده موهای اطراف آلت تناسلی نباید برای حذف موهای صورت استفاده گردد زیرا مواد شیمیایی آن، موجب از بین بردن ساقه مو و عوارض جانبی می گردد. ضمناً، موجب سوختگی سطحی پوست هم می گردد.

4) لیزر: این یک روش طولانی اثر بوده و اغلب مستلزم سه چهار ماه جلسات درمانی بیشتر است اما مناسب برای همه نیست، رنگ موهای شما باید تیره باشد. این کار باید زیر نظر پزشک و با نظر متخصصان انجام گردد، زیرا روشی گران و بعضی اوقات دردناک است.

ساق پا

در این خصوص چهار روش توصیه شده برای ساق پا وجود دارند:

1) استفاده از کرم و لوسیون های موبر

2) استفاده از موم ها

3) استفاده از نوارهای مومی

4) استفاده از سرم متوقف نماینده موی بدن

پا

در این زمینه سه روش توصیه شده برای از بین بردن موهای پا وجود دارد:

1) استفاده از موم

2) استفاده از نوارهای مومی

3) استفاده از سرم متوقف نماینده رشد مو

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون

به "برخورد حذفی با موهای زاید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد حذفی با موهای زاید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید