انواع مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

به گزارش وبلاگ لین هوان، چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل یک کار هنرمندانه می باشد. نحوه چیدن وسایل در پذیرایی مستطیل شکل در زیبایی و جذابیت خانه تأثیر بسزایی دارد.

انواع مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وبلاگ لین هوان | سرویس دکوراسیون - شکل هندسی هر خانه ای، یک چیدمان خاصی را می پذیرد. مثلاً چیدمان یک پذیرایی مربع شکل با چیدمان یک پذیرایی مستطیل شکل کاملا متفاوت است. دکوراسیون پذیرایی عظیم با دکوراسیون پذیرایی کوچک نیز متفاوت است. وقتی می خواهید خانه ای را بخرید، اگر پذیرایی آن مستطیل شکل باشد، در بدو ورود به خانه احساس می کنید که وارد یک تونل تنگ و باریک شده اید. ولی با چیدمان صحیح این نوع پذیرایی ها می توان شکل آن را تغییر داد، به نحوی که احساس خوبی به افرادی که تازه به خانه وارد می شوند، می دهد. برای آغاز چیدمان پذیرایی مستطیل شکل ابتدا باید ابعاد پذیرایی خانه و همچنین جای قرار گیری درها و پنجره ها را در نظر گرفت و بعد از آن اقدام به خرید وسایل مورد احتیاج برای آن سالن کرد.

ترفندهایی برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

همان گونه که در قسمت قبل گفته شد، قبل از آغاز چیدمان پذیرایی ابتدا باید ابعاد آن را اندازه گیری کنیم و سپس وسایل مورد احتیاج با پذیرایی را از قبیل مبلمان، تلویزیون، میز ناهارخوری و ... تهیه کرد. در این قسمت ترفندهایی برای چیدمان صحیح پذیرایی های مستطیل شکل ارائه خواهیم داد.

نکته اول این است که محل شومینه، درها و پنجره ها را آنالیز کنیم و بعد با توجه به آنها محل مبلمان ها و تلویزیون را معین کنیم.

اگر صاحب یک خانه با پذیرایی مستطیل شکل کوچک هستید، بهتر است از یک دست مبلمان راحتی بهره ببرید که مبلمان را یک طرف سالن پشت به دیوار می چینیم و روبروی آن تلویزیون را قرار می دهیم. دقت داشته باشید که اگر پذیرایی شما دارای شومینه نیز باشد، سعی کنید مبلمان را به گونه ای بچینید که جلوی شومینه را اشغال نکند. اگر در پذیرایی شما پنجره نیز باشد، باعث می گردد، پذیرایی عظیم تر به نظر برسد. همچنین از قرار دادن وسایل اضافی در پذیرایی خودداری کنید تا فضا را کوچک تر و دلگیر نکند.

یکی از مشکلاتی که در پذیرایی های کوچک با آن روبرو هستیم، جهتی برای رفت و آمد افراد خانه می باشد. بهتر است که این جهت را بین میز جلوی مبلمان و تلویزیون معین کنیم. ولی اگر فضای بین مبلمان و تلویزیون خیلی کوچک باشد، میز مبلمان را بجای اینکه وسط پذیرایی بگذاریم، گوشه پذیرایی در کنار مبلمان می گذاریم.

اما اگر صاحب خانه ای با پذیرایی مستطیل شکل عظیم هستید، بجای یک دست مبلمان می توانید از دو دست مبلمان بهره ببرید که یک دست را مبلمان راحتی و دست دوم را مبلمان مجلسی تر یا استیل انتخاب کنید. مبلمان راحتی را سمت شومینه و مبلمان مجلسی را در طرف دیگر بگذارید. با این دو دست مبلمان، خانه به دو قسمت تقسیم می گردد و جدا کننده آنها می تواند وسایل تزیینی باشد یا اینکه هر دست مبلمان را به صورت گرد و پشت به هم بچینید. فقط دقت داشته باشید که رنگ مبلمان ها باید باهم همخوانی داشته باشند.

همچنین در پذیرایی های مستطیل شکل عظیم می توانید بجای استفاده از دو دست مبل، یک طرف پذیرایی که قسمت نشیمن خانه است را با یک دست مبل و طرف دیگر را که فضای غذاخوری می باشد را با میز ناهارخوری پر کنید. در این حالت نیز رنگ مبلمان و میز ناهارخوری باید باهم همخوانی داشته باشند.

رنگ ها نیز در زیبایی پذیرایی تأثیر منحصر به فردی دارند. انتخاب رنگ مبلمان و بقیه دکوراسیون و وسایل سالن پذیرایی بستگی به سلیقه صاحب خانه دارد. رنگ های گرم و شاد مثل نارنجی و قرمز باعث ایجاد فضایی گرم در خانه می گردد و صمیمیت بین اعضا را بیشتر می نماید. همچنین رنگ های سرد مثل آبی و سبز، استرس و خستگی را از افراد دور می نماید.

استفاده از رنگ های شاد در خانه هایی که ممکن است برخی از اعضای آن افسردگی داشته باشند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود و به فرایند بهبودی آنها یاری خواهد نمود همچنین تاثیر زیادی در عظیمتر نشان دادن فضای خانه دارد. رنگ های سیاه و سفید نیز جزو رنگ های خنثی محسوب می شوند. ترکیب این دو رنگ با هم یک دکوراسیون شیک و منحصر به فردی را ارائه می نماید که معمولاً با هر سلیقه ای سازگار است. همچنین پیرامون این مطلب مطالعه طراحی دکوراسیون پذیرایی؛ هر رنگی به سلیقه شما! را به شما پیشنهاد می کنیم.

منبع: setare.com

به "انواع مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید