هواشناسی، بارش برف و باران در بعضی نقاط کشور تا روز آدینه خبرنگاران

به گزارش وبلاگ لین هوان، سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز تا آدینه در بعضی استان ها از جمله استانهای ساحلی دریای خزر و کاهش دما در بعضی مناطق اطلاع داد.

هواشناسی، بارش برف و باران در بعضی نقاط کشور تا روز آدینه خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ لین هوان، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بعضی نقاط استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و ارتفاعات زاگرس مرکزی و فردا دوشنبه 2 فروردین 1400 در بعضی مناطق جنوب شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش های پراکنده پیش بینی شده است.

روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استان های کردستان،کرمانشاه ، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و شرقی اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد.

روز چهارشنبه گستری فعالیت سامانه بارشی دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران همچنین دامنه های زاگرس در استان های همدان، مرکزی، لرستان و شمال ایلام را در بر خواهد گرفت. همچنین در این روز در استان های ساحلی دریای خزر وزش باد جنوبی و افزایش موقتی 8 تا 12 درجه دما روی می دهد. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بعدازظهر پنجشنبه شمالی شدن جریانها سبب کاهش نسبی دما و بارش در این مناطق می گردد.

چهارشنبه هفته جاری بارش در شمال و غرب کاهش یافته و علاوه بر دامنه های جنوبی البرز در استان های همدان، مرکزی، لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

روز آدینه علاوه بر این مناطق در استان های سمنان خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز بارش روی می دهد و دریای خزر مواج خواهد بود. طی روزهای چهارشنبه پنجشنبه در بعضی مناطق غرب و جنوب غرب جنوب دامنه های جنوبی البرز و روز آدینه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

امروز یکشنبه اول فروردین سال 1400 خ

لیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هواشناسی، بارش برف و باران در بعضی نقاط کشور تا روز آدینه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی، بارش برف و باران در بعضی نقاط کشور تا روز آدینه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید