روسیه: اعضای برجام یکصدا اقدام آمریکا علیه ایران را رد کردند

به گزارش وبلاگ لین هوان، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه می گوید طرف های برجام به اتفاق آرا با کوشش آمریکا برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران مخالفت نموده اند.

روسیه: اعضای برجام یکصدا اقدام آمریکا علیه ایران را رد کردند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش فارس؛ مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه گذشته (27 اوت/ 6 شهریور) مدعی شد تحریم های بین المللی علیه ایران، در نتیجه اطلاعیه مورخ 21 اوت (30 مرداد) آمریکا به شورای امنیت ازنیمه شب 20 سپتامبر (30 شهریور) به وقت گرینویچ باز خواهند گشت.

ادعای پامپئو در حالی مطرح شده که بسیاری از اعضای شورای امنیت، تفسیر ایالات متحده درباره قانونی بودن اطلاعیه این کشور برای شروع فرایند بازگشت تحریم ها علیه ایران را زیر سئوال برده اند.

به گزارش اسپوتنیک، ریابکوف امروز سه شنبه گفت مسکو کوشش واشنگتن برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران در روز 20 سپتامبر را از لحاظ حقوقی بلااثر می داند و همه شرکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم مشروعیت کوشش اخیر آمریکا برای کلید زدن مکانیسم ماشه در سازمان ملل را رد نموده اند.

او گفت: مجبوریم با دولتی در آمریکا مقابله کنیم که با عقل سلیم مخالفت می نماید.

ریابکوف درباره ادعای روز پنجشنبه پمپئو مبنی بر اینکه تحریم ها علیه ایران از روز 20 سپتامبر بازخواهند گشت گفت که آمریکا با خروج یکجانبه خود از توافق هسته ای در سال 2018 خودش را از حق اقدام در این خصوص محروم نموده است.

ریابکوف گفت: ما اطلاعیه آمریکا را از لحاظ حقوقی باطل و بلااثر می دانیم. این اطلاعیه بدون توجه به این واقعیت- یا به عبارت دقیق تر با رد کامل این حقیقت انکارناپذیر-تنظیم شده که برجام و قطعنامه 2231 با هم یک کل را تشکیل می دهند.

وی اضافه نمود: به این خاطر، آمریکا با خارج کردن خودش از فهرست کشور های شرکت کننده در توافق هسته ای، خودش را از فرصت برخورداری از حقوق مندرج در قطعنامه 2231 محروم نموده است.

منبع: فرارو

به "روسیه: اعضای برجام یکصدا اقدام آمریکا علیه ایران را رد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: اعضای برجام یکصدا اقدام آمریکا علیه ایران را رد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید